Zakopane Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Mucur Belediyesi Anadolu Folklor Vakfı Dünya Birinciliği getirdi « Kırşehir Hakimiyet, Kırşehir Haber, Kırşehir'de son dakika haber, Kırşehir haber

SON DAKİKA

Vatan hocanın Ege çıkarması

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak

Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Zakopane Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Mucur Belediyesi Anadolu Folklor Vakfı Dünya Birinciliği getirdi

Bu haber 27 Ağustos 2018 - 18:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zakopane Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Mucur Belediyesi Anadolu Folklor Vakfı Dünya Birinciliği getirdi

Kırşehir’in kültürünü tanıtmak için Mucur Belediyesi ile protokol yapan Anadolu Folklor Vakfı, Zakopane Uluslararası Halk Dansları yarışmasında Dünya Birinciliği ile döndü.

2014 yılında Mucur Belediye Başkanlığı ile yaptıkları protokol çevresinde özellikle Mucur yöresi ve Kırşehir’in kültürünü tanıtmak için yurt içi ve yurt dışlında etkinliklere katılan Anadolu Folklor Vakfı, başarılarına devam ettiriyor.
Son olarak 16-26 Ağustos tarihleri arasında Polanya’nın Zakopane kentinde düzenlenen yarışmaya katılan Mucur Belediyesi Halk Oyunları ekipleri yarışmada Dünya Birinciliğini kazandı.

Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Anadolu Folklor Vakfı, düzenlediğimiz protokol kapsamında kültürümüzü yansıtmak için belediyemiz adına gösteriler düzenleyerek şehrimizin kültürünü Dünya’ya yansıtıyor. Buda bize mutluluk veriyor. Son olarak Polanya’da düzenlenen etkinlikte kıtalar arası yarışan halk oyunları topluluğumuz Dünya Birincisi olmuşlar ve altın balta ödülünü almışlardır. Dünya’ya Kırşehirimizi ve Mucurumuzu tanıtmışlardır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “

Çorum escort

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.