Kendirli’den 15 Temmuz mesajı « Kırşehir Hakimiyet, Kırşehir Haber, Kırşehir'de son dakika haber, Kırşehir haber

SON DAKİKA

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak

Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Kaman belediyesi 2019’da hangi ihaleleri yapacak?

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Yemen için anlamlı proje

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Kendirli’den 15 Temmuz mesajı

Bu haber 15 Temmuz 2019 - 13:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kendirli’den 15 Temmuz mesajı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“15 Temmuz kahramanlarımız olmak üzere kahraman milletimizi ve vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum” diyerek konuşmasına başlayan Milletvekili Kendirli, şunları kaydetti:

“Bizler biliyoruz ki 15 Temmuzda Türk milleti vatan sevgisinin, millî şuurun ve demokratik bilincin ne olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. 15 Temmuzda bu milletin kahraman evlatları gövdelerini tanklara siper ederek, kurşunları hiçe sayarak vatan savunmasında yer almış ve darbeye geçit vermemiştir. Ömer Halisdemir gibi şanlı Türk askerleri ve kahraman Türk polisi de darbeci hainlere karşı durmuş ve büyük bir mücadele sergilemiştir. Bu aziz millet nasıl Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da bu aziz vatanı işgalcilere teslim etmediyse 15 Temmuz’da da darbecilere teslim etmemiştir. Söz konusu vatansa sağına soluna bakmadan “Ben varım.” diyerek bayrağını eline alıp sokaklara dökülen kahraman vatan evlatları darbecilerin hain planlarını bertaraf etmiştir.

15 Temmuzda Türkiye Büyük Millet Meclisinin Başkanı ve değerli üyeleri de Meclisi açık tutarak darbecilere meydan okumuştur. Meclis o gece ikinci kez gazi olmuştur. Cumhurun temsilcisi Cumhurbaşkanımız da “Yurt dışına kaçıp gidecek.” diyenleri hüsrana uğratarak F16’lar göklerdeyken uçağa binen Cumhurbaşkanımız, o gece milletiyle beraber meydanlarda mücadele etmiş ve milletin verdiği yetkiyi darbecilere teslim etmemiştir…

Bir kez daha belirtmek isterim ki, 15 Temmuz,vatanı ve milleti için şehitlik şerbetini içen, şanlı Türk Bayrağına hainlerin el sürmesini engelleyen, ülkemizin işgaline direnen kahramanların gecesidir.

Bu vesile ile 15 Temmuz’da sokaklarda kahramanca mücadele veren, hainlere karşı başımızı dik, alnımızı açık kılan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.