İl İstihdam Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan toplantısı yapıldı « Kırşehir Hakimiyet, Kırşehir Haber, Kırşehir'de son dakika haber, Kırşehir haber

SON DAKİKA

Vatan hocanın Ege çıkarması

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak

Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Kaman belediyesi 2019’da hangi ihaleleri yapacak?

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

İl İstihdam Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan toplantısı yapıldı

Bu haber 17 Ekim 2019 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl İstihdam Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan toplantısı yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bu toplantıda, ilimizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik alınacak kararların faydalı olduğuna inandığını söyledi.

2019 yılının bu son toplantısında, ilimizde işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak alınan tedbirler ve yapılan çalışmaların görüşülüp değerlendirileceğini belirten Vali İbrahim Akın, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2019 Yılı son toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yürütme kurulumuzca yapılan çalışmalar gözden geçirilecek. Bilindiği gibi işsizlik en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir. Ülkemizde işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılmasına yönelik olarak, illerde de yerel istihdam politikasının belirlenmesine yönelik olarak oluşturulan kurullar çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor.” dedi.

Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.