Arslan’dan Kurban Bayramı mesajı « Kırşehir Hakimiyet, Kırşehir Haber, Kırşehir'de son dakika haber, Kırşehir haber

SON DAKİKA

Vatan hocanın Ege çıkarması

Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

2019, Kırşehir’de yatırım yılı olacak

Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT

Arslan’dan Kurban Bayramı mesajı

Bu haber 10 Ağustos 2019 - 18:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

22, 23, 26. Dönem Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını tebrik etti. Arslan, yayımladığı tebrik mesajında şöyle söyledi:
“Kurban, sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (SAV) ümmeti dışındaki önceki ümmetlere de Yüce Allah’ın meşru kıldığı bir ibadettir. Hac Sûresindeki şu ayet Kurban ibadetinin apaçık bir delilidir. ‘’Biz her ümmete hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye kurban kesmeyi gerekli kıldık.” (Hac Suresi 34. Ayet)
Kurban ibadeti Allah’a kurbiyetimizi yani yakınlığımızı gösteren bir ibadettir. Zira kesilen kurbanlarımızın etleri veya kanları Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşan yegâne şey takvamız ve ibadetlerimizdir. Hâl böyle iken Kevser Sûresinin 2. Ayetinde Yüce Rabbimizin buyruğu üzerine, “Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.” emrine matuf kimseler olarak Kurban ibadetimizi yerine getireceğimiz bu mübarek bayram gününde tüm vatandaşlarımızın kurbanlarının Allah katında kabul olmasını diliyorum. Maalesef ki bu Kurban Bayramına da İslam coğrafyasında hakim olan acıların, savaşların, gözyaşlarının gölgesinde yüreğimiz buruk bir vaziyette giriyoruz. Bu acıların bitmesine bayramların vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yine bu bayramın, dünyanın dört bir yanında acılar içinde olan Müslümanların kurtuluşuna, uyanışına vesile olmasını diliyorum. Bu vesileyle hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum…”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.