Özel İdare ekipleri karla mücadelede 12 gün eve gitmemişler - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

20 Mayıs 2022 - 10:47

Özel İdare ekipleri karla mücadelede 12 gün eve gitmemişler

Özel İdare ekipleri karla mücadelede 12 gün eve gitmemişler
Son Güncelleme :

23 Şubat 2022 - 10:05

ABONE OL  

 

Özel İdare ekipleri karla mücadelede 12 gün eve gitmemişler

İlimiz genelinde etkili olan kar yağışına, İl Özel İdare Karla mücadele ekiplerimiz gayretli ve özverili çalışmaları sonucunda anında müdahale edildi ve köy yolları hemen açıldı.

Tabi bu başarılı çalışmanın arkadından ise tam bir ekip ruhu vardı.

Genel Sekreterinden greydercisine, kepçecisinden sahada çalışan personeline, aşcısından kürekçisine 12 gün bu ekipler canla başla çalıştı ve evlerine gidemedi.

Bazen bir okulda, bazen bir karakolda, bazen bir ile hastanesinde sabahı ettiler…

Onlar için köyde yaşayanların yolunu açmak, ulaşımla bağlantılarını kesmemek vardı.

İşte o mücadlenin ayrıntıları, “Kar yağışının etkili olduğu 22 Ocak Cumartesi günü saat 04.00’ten itibaren İl Özel İdare Karla Mücadele ekiplerimiz tarafından Merkez, Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçesine bağlı köylerimizde karla mücadele çalışmaları başlatıldı ve bu çalışmalarda ekiplerimiz çok büyük bir özveri gösterdi.

İlimiz genelinde son 20 yılın en yoğun ve etkili olan kar yağışına, 36 iş makinası ve 79 personel ile Karla Mücadele çalışmaları ekiplerimiz tarafından gece gündüz çalışarak gerçekleştirildi.
Karla mücadele ekiplerimiz çok büyük fedakârlıklar göstererek çalışma saati haricindeki dinlenme ve konaklama sürelerini 12 gün boyunca evlerine gelmeyerek ilçelerimizdeki Jandarma karakolları, yurtlar, hastahaneler ve Botaş Misafirhanesinde kaldılar.

252 Köy, 44 Bağlısı; 296 Yerleşim Yerinde   2.528 Km’lik Yol Ağımızda vatandaşlarımız mağdur olmasın diye İlimiz genelinde etkili olan kar yağışına, 36 iş makinası ve 79 personel ile 252 köy, 44 bağlısı toplamda 296 yerleşim yerinde karla mücadele çalışmaları ekiplerimiz tarafından gece gündüz çalışarak tamamlandı.

500 ton serpe tuz ve 350 ton agrega malzemesi ile çalışmalar yapılmıştır.

Yolda Kalan 13 Ambulans ve 93 araç Kurtarıldı ve Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Giderildi.

Olumsuz hava şartlarından dolayı yolda kalan 93 araç köylerimizde hastalanan vatandaşlarımıza yetişmek için yolda kalan 13 ambulans kurtarıldı. Sağlık görevlilerimizin köylerdeki hastalarımıza zamanında müdahale edilmesine yardımcı olundu.

Özellikle Elektrik sıkıntısı olan köylerimizde Medaş ekiplerine ulaşım konusunda sıkıntıya düşmemesi için ekiplerimiz çok büyük bir çaba gösterdi.
Bazı Köylerin olumsuz hava şartlarından dolayı yollarının kapalı olması sebebiyle vatandaşlarımızın ekmek vb temel ihtiyaçları ekiplerimiz tarafından yerine getirildi.
İlimiz Karayolları sorumluğundaki birçok ana güzergâh da olan yollarda Karayolları ekiplerimize yardımcı olmak için ekiplerimiz ile koordineli olarak açılmıştır.
Afad, Jandarma, Medaş, Sağlık Görevlileri ve diğer kurum görevlilerimizin müdahale etmesi gereken köyler için karla kaplı olan yollarda ekiplerimizin büyük başarı ile ulaşıma açılmıştır.,

 

Kapalı Köy Yollarımız İçin Büyük Mücadele Verildi.

Karla mücadele ekiplerimizin çok yoğun ve özverili çalışmaları sonucu Merkez ve tüm diğer ilçelerimizde kapalı köy yollarımızın açılması için çok büyük bir mücadele verildi.

Karla Mücadele konusunda çok büyük emek ve özveri gösteren Karla Mücadelede görev alan tüm mesai arkadaşları başarılarından dolayı tebrik eden Genel Sekreter Kurtuluş Yılmaz ; “ İlimizde son yılların en etkili kar yağışına karşı ilk günden itibaren karla mücadele ekiplerimiz ile köy yollarımızın ulaşıma açılması için büyük bir titizlik ve koordinasyon ile gerçekleştirildi.
 
Zaman zaman etkili olan kar yağışı ve tipi, rüzgârında etkisiyle sürgün yaparak çalışmalarımızı ve açtığımız yolları tekrar kapattı.  Ama vatandaşlarımızın bu soğuk kış gününde mağdur olmaması için çok büyük bir özverili ile karla mücadele çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yolda kalan vatandaşlarımıza, Jandarma görevlilerimize, sağlık görevlilerimize, köylerde oluşan elektrik arızalarını yapmaya giden Medaş ekiplerimize, Afad ekiplerimize, köyde cenazeleri olup köylerine ulaşamayan hemşehrilerimize ve daha birçok kişilere yardımcı olduk.
 
İlimizde etkili olan kar yağışına, köy yollarımızın ulaşıma açılması konusunda anlayış gösterdikleri için tüm vatandaşlarımıza, gece gündüz sahada çok büyük fedakârlıkla başarı gösteren mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, başarılı çalışmalarında dolayı hepsini tebrik ediyorum.” Dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.