Sahada olanlar yatırım için MÜSİAD'da buluştu - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

20 Mayıs 2022 - 11:17

Sahada olanlar yatırım için MÜSİAD’da buluştu

Sahada olanlar yatırım için MÜSİAD’da buluştu
Son Güncelleme :

18 Ocak 2022 - 12:05

 

Sahada olanlar yatırım için MÜSİAD’da buluştu

 

Şehrimizin sahip olduğu tarımsal ve hayvancılık alanındaki potansiyellerin masaya yatırıldığı toplantıda MÜSİAD Kırşehir başkanı Ömer Ali ÖZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri şehrimizin mevcut tarımsal potansiyelleri halkında bilgilendirildiler. Tarım ve Orman il müdürü Duran SEÇEN, MÜSİAD hizmet binasında başkan ve üyeleriyle birlikte olmaktan, ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol oynayan ticari bir platformda bilgisel olarak katkı sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Ülkemizin tarım ve hayvancılık ülkesi olduğunu dile getiren SEÇEN şehrimizde de mevcut potansiyellerimiz olan tarımsal ürünlerimizin endüstriyel bir ürün olarak tezgahlarda yerini alabilmesi kurulacak işletmelerle mümkün, bunun içinde devletimiz ciddi hibeler vermekte yatırımcının önünü açmaktadır her sene olduğu gibi bu senede belirlenen sektörlerde %50 hibe sözkonusudur. Yatırımcılara detaylı olarak bilgilendirme yapılan hususlarda yatırım alanı olarak önü açık ve hibe söz konusu olan sektörler geniş çerçevede ele alındı. MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali ÖZ Sayın Duran seçen ve ekibine ziyaretlerinden dolayı şükranlarımı sunarak burada aslında Kırşehir’de her zaman olması gereken bir eksikliği gideren bürokratımız il müdürümüz Sayın Duran seçen makamında oturmak yerine sürekli sahada çiftçinin yatırımcının yanında olduğunu bir kez daha göstermiş ve bizleri yaptığımız yatırımlar da ileriye daha güvenle bakabilmemizi sağlayacak devlet anlayışını göstermiştir. Şehrimizin tüm bürokratları aynı hassasiyetlerle yatırımcıya ve ilgili muhataplarına aynı yaklaşımı göstermekteler ama şehrimiz daha ileri seviyelerde görmek için daha çok siyaset bürokrasi ve sivil Toplum Örgütlerinin yan yana gelmesi gerekmektedir. Şehrimizde yetişen mercimek ve nohut un Türkiye’de rekolte olarak ilk üçte olduğunu ve bu alanda işleme paketleme tesislerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların yapılması , Hirfanlı barajında üretilen balığın 3000 ton’dan 10.000 tona çıkarılmasının planlandığı ve şehrimize su ve su ürünlerinin işlenmesine yönelik bir tesisin kurulabileceğinin , her zaman dile getirdiğimiz et üretiminin mutfağımız için satın aldığımız sucuk pastırma salam sosis gibi ürünler üreterek katma değer ürünlerle şehrimizde tesislerin kurulması ayrıca doğal zenginliğimiz olan sıcak termal suyumuzla jeotermal seracılığın çeşitlendirilerek önünün açılması ve yeni yatırımlarımcıların bölgemize çekilmesi, bölgede söz sahibi olduğumuz kerestecilik sektörünün kullanılamayan hazine arazilerinde ve meralarda kavak ekimi sağlanarak sektörün geleceğini garanti altına alınması ve bölgedeki etkinliğinin söz sahipliğimizin devamını konuştuk. MÜSİAD Kırşehir olarak İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Duran SEÇEN ve ekibine teşekkür ediyoruz. En kısa sürede tekrar istişare toplantılarıyla gelişmeleri izleme şehrimizde yeni fırsatları oluşturmayı hedeflemekteyiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.