Pet Shop
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
DOLAR 18,5507 % 0.12
EURO 18,0974 % 0.38
GRAM ALTIN 984,43 % -0,31
ÇEYREK A. 1.609,54 % -0,31
BITCOIN 364.831 3.163
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
ResimLink - Resim Yükle
Google News

Kaman İlçesi Köylerimizin İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

Son Güncelleme :

18 Kasım 2021 - 20:40

ResimLink - Resim Yükle
Kaman İlçesi Köylerimizin İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı
ResimLink - Resim Yükle

Kaman İlçesi Köylerimizin İçme Suyu Çalışmaları Tamamlandı

 

İl Özel İdaresi  2021 yılı Su ve alt yapı çalışmaları kapsamında yer alan Kaman İlçesi Köylerinin Köy İçme suyu yapım işlerini tamamladı.

2021 yılı KÖYDES Çalışmaları kapsamında Yeniyapan, Bayındır, İmancı, Meryemkaşı Akpınar mahallesi, Meryemkaşı yeni yerleşim yeri köy içme su hatları yinelendi ve Kollektör sistemine geçildi. 18 km’lik köy içi hat çalışması tamamlandı.

İklim değişikliğinden dolayı kaynaklanan kuraklığa karşı köy içme suyunu daha dikkatli ve tasarruflu kullanılmasında Kollektör sisteminin çok büyük bir önem kazandığı bu zamanda, köylerimizde tamamlanan bu Kollektör sistemleri ile birlikte köylerimizdeki içme suyu kayıp kaçak ve sızıntılar engellenmiş ve tüm içme suyu kullanıcıları kayıt altına alınmıştır.

Savcılı Meryemkaşı, Tatık, Savcılı Kışla, Tepeköy, Ebeyit, Başköy, Yeniyapan, Savcılı Büyükoba, Yukarı Çiftlik, Yelek, Gültepe, Sarı Ömerli ve Kargın Yenice köylerimizin içme suyu kapasitesinin artırılması için drenaj ve ishale hattı çalışması tamamlanmış köylerimizin hizmetine sunulmuştur.

Ayrıca Ebrişim, Değirmenözü köylerine de Özel İdaremiz tarafından açılan içme suyu sondaj kuyuları enerji nakil hatları çekilerek köyün hizmetine sunuldu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz Özel İdare tarafından 2021 yılında Kaman İlçemizde gerçekleştirilen köy içme suyu yatırımları ve çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tüm köylerde amaçlarının vatandaşların su temini, sağlıklı içme suyu kullanımı ve su israfının önüne geçilmesi olduğunu belirten Genel Sekreterimiz Yılmaz; “ İklim değişikliğinden kaynaklanan kuraklığa karşı daha da önemli hale gelen köy içi içme suyu çalışmalarımız ekiplerimizin özverili çalışmaları ile tüm hızıyla devam ediyor.

İklim değişikliği nedeniyle, yeraltı sularını besleyen yağışların azalması, sulamalar için bilinçsizce kuyuların açılmasıyla yeraltı suyunun çekilmesi, köy içme suyunu daha dikkatli ve tasarruflu kullanılmasında Kollektör sistemi çalışmasının son derece önem kazandığı bir zamandayız.

İl Özel İdaresi olarak Köylerimizde Kollektör sistemi çalışmalarımıza son derece önem veriyor ve köy içi içme suyu çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz.

Amacımız köylerimizde hemşerilerimize kaliteli su temini sağlamak, su israfını önlemek ve hiç bir zaman su kesintisi yaşatmamaktır.

2021 yılı itibariyle toplamda Kaman İlçesine bağlı 24 köyümüzde içme suyu alt yapı çalışmaları yenilenerek Kollektör sistemine dönüştürülmüş ve köylülerimizin hizmetine sunulmuştur. Tüm köylerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. KÖYDES programlarımıza dâhilîde yapılan bu hizmet ve yatırımlarımızın gerçekleştirilmesinde Kaman Kaymakamlığımıza, Kaman ilçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği İl Genel Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza ve köy içme suyu yapım çalışmalarında gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.” Dedi

casino siteleri