Pet Shop
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
DOLAR 18,5382 % 0.1
EURO 18,0143 % -0.1
GRAM ALTIN 982,93 % -0,47
ÇEYREK A. 1.607,09 % -0,47
BITCOIN 363.704 2.887
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
ResimLink - Resim Yükle
Google News

Öztürk:” Bu şehirde içimizi acıtan bir Hükümet Konağı projesi var”

Son Güncelleme :

12 Kasım 2021 - 14:25

ResimLink - Resim Yükle
Öztürk:” Bu şehirde içimizi acıtan bir Hükümet Konağı projesi var”
ResimLink - Resim Yükle

Öztürk:” Bu şehirde içimizi acıtan bir Hükümet Konağı projesi Var”

 

Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Hükümet Konağı ile ilgili açıklama yapan Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Biz her zaman birlik, beraberlik ve istikrardan yana olduk. Bugün milletvekilleri olsun, hem iktidar hem muhalefet partileri olsun, hepsiyle iyi ilişkiler kurmaya çalıştık. Oda başkanlarımızla, belediye başkanımızla barışığız. Ancak bu yalnızca bizimle olmuyor. Herkesin birbiriyle barışık olması lazım. Daha önce yaptığımız çalıştay da buna bir örnektir. Sadece birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardı. Kırşehir’in sorunlarını masaya yatırmak istedik. Hükümet Konağı diye bir sorunumuz var.

İçimizi acıtan bir karar alındı. İhalesi yapılmış, milyonlarca lira harcanmış, hangi birimlerin taşınacağı bile planlanmış. Bir siyasi intikam uğruna bu karar değiştiriliyor. Bu intikam kimden alınıyor? Türkiye’nin hiçbir yerinde Hükümet Konağı olmayan bir il ve ilçe yok. Kırşehir’in kaderiyle oynayanları da Allah’a havale ediyorum. Sonra da Kırşehir gelişmiyor, Ankara ile Kayseri’nin arasında sıkışmış bir şehir diyorlar.

Böyle bir şey olabilir mi? Yatırımcıyı getireceksin. Başka şehirlerde 16-17 tane Organize Sanayi varken biz bir tanesini bile dolduramıyoruz. Valilere, milletvekillerine hep söyledik. Organize Sanayinin Kayseri yoluna kadar genişlemesi lazım.

Biz bütün STK’lar birbirimizle barışığız. Siyasiler birbiriyle barışık değil. Nereye derlerse gitmeye hazırız. Hangi kuruma derlerse gidelim. Gerekirse kapısında nöbet tutalım. Eğer Hükümet Konağını yaptırmaya ödenek yoksa bize teslim etsinler, biz Odalar ve STK’lar olarak bir araya gelip yaptıralım devletimize teslim edelim. Kırşehir esnafı, Kırşehir halkı bunu yapar. Bu atıl vaziyetten bir an önce kurtulması lazım. Hükümet değişmedi.

Cumhurbaşkanının, İçişleri Bakanının, dönemin Valisinin, Ak Parti Milletvekillerinin imzasıyla bu proje başladı. Şimdi bir iki kişinin menfaati yüzünden bu karar nasıl bozulur. Kırşehir’in kaderiyle nasıl oynanır sırf siyasi intikam almak için. Bu durumdan Cumhurbaşkanının belki haberi bile yoktur.

Bakın Kayseri örneğine. Kayserinin menfaati için farklı siyasi parti belediye başkanları bir araya geliyor. Elini taşın altına koyuyor. O şehirler bu şekilde gelişiyor. Artık bir arada durmayı öğrenelim. Siyasi çekişmelerle şehrimizin 5 yılını mahvetmeyelim. Yapılacak çok proje var. Çevre yolu, Devlet hastanesi, Ahi Külliyesi kaç yıldır bekliyor. Yatırımcıları bu şehre getirin. Artık kısır çelişmeleri bırakıp bu şehre daha ne yapabiliriz diye düşünmeniz çaba sarf etmeniz lazım. Ülkemiz dar boğazdan geçiyor. Ben değil biz dememiz lazım artık. Biz nasıl STK’larla barışık çalışıyorsak siyasiler de birbiriyle barışık olsun. Kırşehir her şeyin en iyisini hak ediyor.

casino siteleri