Pet Shop
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
DOLAR 18,5488 % 0.22
EURO 18,2787 % 0.63
GRAM ALTIN 997,26 % 0,95
ÇEYREK A. 1.630,53 % 0,95
BITCOIN 364.323 0.603
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
ResimLink - Resim Yükle
Google News

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal’dan “Nerde Kalmıştık” projesiyle ilgili basın açıklaması…

Son Güncelleme :

13 Ekim 2021 - 11:18

ResimLink - Resim Yükle
AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal’dan “Nerde Kalmıştık” projesiyle ilgili basın açıklaması…
ResimLink - Resim Yükle

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Ünsal’dan “Nerde Kalmıştık” projesiyle ilgili basın açıklaması…

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Ünsal’ın yanı sıra Genel Merkez Kadın Kolları İl Koordinatörü Sena Aktürk ve Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ve Gençlik Kolları Başkanı Haydar Bilgin  ve kadınlarımız katıldı.

İl Başkanı Ünsal, ”

Kıymetli Basın mensubu arkadaşlarımız;
Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bir eğitim projesi vesilesiyle daha bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.
Öncelikle Projemizde büyük emeği olan Çok kıymetli Emine Erdoğan hanımefendiye, Milli Eğitim Bakanlığımıza ve AK Parti Kadın Teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz, sefa getirdiniz.
Eğitim, bir toplumun yegâne güç kaynağıdır. Hükümetimiz de icraatlarında bu hassasiyeti en ön sıralara taşımaktadır.
Gerek eğitimde yapılan reformlarla, gerekse sağlanan fırsat eşitliği ile okullaşma oranı 2004-2005 eğitim öğretim döneminde orta öğretimde kız öğrencilerin net yüzde 50,51 iken, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüzde 84,85’e çıktı. Kızların yüksek öğretimde net okullaşma oranı ise 2004’te yüzde 15,1 iken, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüzde 46,32 oldu.
Bugüne kadar, biz de sivil toplum kuruluşları ile “Haydi Kızlar Okula”, “Ana-Kız Okuldayız” ve “Okuryazarlık Seferberliği” gibi birçok kampanya düzenledik. Bu çalışmaların, sayısız insanın hayatını mucizevi bir şekilde değiştirdiğine bizzat şahit olduk.
Örneğin; Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan 11 çocuk annesi Hatice Yakut, 52 yaşında okuma yazmayı, 53 yaşında bilgisayar kullanmayı öğrendi. 55 yaşında da yazmaya başlayan Yakut, “Ödek Kızı” adında bir de kitap çıkarttı.
Şimdi de, hepimize büyük bir heyecan veren “Nerede Kalmıştık” projesini hayata geçiriyoruz. Bir sebeple eğitimleri yarıda kalan kadınlarımız ve kız çocuklarımız, okula, kaldıkları yerden devam edecekler.
Hepimiz biliyoruz ki, yarım kalmış yolculukların, kişilerin özelinde derin anlamları olur. İnsan kaç yaşına gelirse gelsin, okul sıralarının özlemini, hasretliklerin en büyüğü olarak yaşar. Bu proje ile, 81 ilimizde, açık öğretim liselerimiz ve halk eğitim merkezlerimiz, kadınlarımızı hem diploma sahibi yapacak, hem de mesleki beceri kazandıracak.

Değerli arkadaşlar;
Güçlü toplumların, nitelikli eğitim almış bireylerden oluştuğu, tartışmasız bir gerçektir. Eğitim hakkından erkek ve kadınların eşit faydalanması, bir toplumun kendini geleceğe taşıyabilmesinin tek yoludur.
Aile ilk eğitim ocağı ve ilk sosyal çevredir. Bir çocuğun içine doğduğu aile, karakterini şekillendirdiği ve değerlerini öğrendiği ilk yerdir. Aile içinde de nesilleri yetiştiren, niteliğini belirleyen, kumaşını biçen daha çok kadınlardır. Yeterli eğitimi almış kadınlar, aileden güçlü bir topluma geçişi sağlayan en önemli aktörlerdir.
Kadınlar toplumlarının aynasıdır. Köklerimize baktığınızda, medeniyet anlayışımızda kadının en üst mertebede olduğunu görürüz. Anadolu’da kadının, sosyal ve ekonomik hayatın önde gelen bir parçası olduğu hakikattir.
Bacıyan-ı Rum, yani Anadolu Kadınlar Birliği’nin, topluma yön veren konumları bugün bile şaşkınlık vericidir. Yüzyıllar öncesinden yakılan bu meşaleyi taşımak da bugün Anadolu’da biz kadınların görevidir.”
Kadınlarımız, bu mirasa her dönem sahip çıkmış, Kurtuluş Savaşında, bir ülkenin yeniden doğuşunda ve geleceğe attığı adımlarda emsalsiz örnekler sergilemişlerdir.
Bugün de, sanayiden, ekonomiye, tıptan, sanata ve spora kadar, her alanda medar-ı iftiharımız olan kadınlarımız var. Bu nitelikli insan kaynağının artması, ülkemizin gelişimi açısından hayati öneme sahiptir.
İnanıyorum ki, Nerede Kalmıştık Projesi, kadınlarımızın bilgi ve becerileri kadar istihdam oranlarını da arttıracaktır. Güçlü kadınlar güçlü ailelere, güçlü aileler ise bileği bükülemez bir topluma dönüşecektir.

Kıymetli arkadaşlar;
Tüm kadınlarımıza ve kız çocuklarımıza buradan seslenmek istiyorum. Eğitiminiz hangi sebeple yarım kalmış olursa olsun, kendinizi gerçekleştirme serüveniniz hala devam ediyor.
Hayatta geç kalınmayan ender şeylerden biri, eğitimdir. İnsan her yaşta, yeniden başlayabilir.
Tarihte olduğu gibi bugünde ülkemizin aydınlık yarınlarını kadın erkek omuz omuza birlikte inşa ediyoruz.
Büyük Türkiye için birbirimizin gücüne güç katacağız. Biliyoruz ki bunu gerçekleştirmek için eğitim en önemli fırsat eşitliği…
Bu yolda kadınlarımızın eksik kalan eğitimlerini tamamlamaları son derece önem arz ediyor.
Bir sebepten dolayı okulunu yarım bırakmak zorunda kalan değerli kardeşim..
Size sesleniyorum..

Eğitiminize Devam Etmek, Hayalini Kurduğunuz Diplomayı Almak İçin, Geç Kalmadınız. Size bilgi ve destek sağlayacak olan gönüllü eğitim rehberlerimiz yola çıktı bile..
Siz sadece “NEREDE KALMIŞTIK” deyin ve kaldığınız yerden gelin el ele birlikte devam edelim.
Şimdi hep birlikte “NEREDE KALMIŞTIK” diyor ve yola devam ediyoruz.
Teşekkürler..

casino siteleri