MÜSİAD Başkanı Öz: Referans noktamız; Anadolu’yu kılıç hakkıyla fethedip vatan yapan Müslüman Türklerdir - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

22 Ocak 2022 - 09:38

MÜSİAD Başkanı Öz: Referans noktamız; Anadolu’yu kılıç hakkıyla fethedip vatan yapan Müslüman Türklerdir

MÜSİAD Başkanı Öz: Referans noktamız; Anadolu’yu kılıç hakkıyla fethedip vatan yapan Müslüman Türklerdir
Son Güncelleme :

11 Eylül 2021 - 22:06

Öz: Referans noktamız; Anadolu’yu kılıç hakkıyla fethedip vatan yapan Müslüman Türklerdir

Balıkesir Edremit de karşımıza çıkan bu görüntü; yönümüzü döndüğümüz sanayileşme, yüksek teknoloji ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma gayretinin sona erdirilip, 80 yıllık vesayetin ülke için çivi çakmadan tekrar bizi insanların inancıyla şekliyle yaşantısıyla uğraşılan döneme sokma özlemi çeken zihniyeti gösteriyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir benim fikirlerimi ve duygularımı hissedin bu kâfidir cümlesinden üstümüze almamız gereken şeyler; Tam bağımsızlık için gerekli bir unsur olan güçlü sanayileşmeyi tamamlayarak Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefleridir. Bu gerçekleştiğinde Ülkenin zaten tam bağımsız bir ekonomisi , sağlam bir eğitim sistemi , insan onuruna yakışır sağlık ve sosyal hizmet altyapısı vb oluşacaktır. insanların lüzum olmayan işlerle uğraşma gayreti otomatik olarak sona erecektir. Yönümüzü döndüğümüz gerçek modernlik ve çağdaşlık unsuru ancak ve ancak bu şekilde sağlanabilir ve şu anda devletimiz bu gayret içerisinde ciddi yol katetmiştir ve katetmektedir.

Necmettin Erbakan hocanın söylediği üzere “Atatürk yaşasaydı milli görüşçü olurdu” cümlesi çok anlamlıdır. Çünkü Atatürk’ten anladığı tam bağımsızlık için milli yerli duruşun tesis edilmesidir. İnsanların giyimi kuşamı dini inancı veyahut mensubiyetinin değil, ülkesine ne kattığı ne kadar yerli ve milli durduğu zor zamanda vatanına ne kadar sahip çıkabildiği önemlidir.
Bu zihniyetin anladığı ise gece kıyafetleriyle sokakta gezmenin modernlik çağdaşlık olduğu, bunun dışındakilere ülkede eşit yaşam hakkının sağlanmaması olduğudur. Bu ülkede kişinin Müslüman Hristiyan Yahudi veya Budist dahi olsa ortak yaşam alanında bir ve beraber olmasından başka bir yol gözükmemektedir. Bir başörtülü ile dekolte giyen aynı sokağı paylaşabiliyorsa aynı apartmana yaşayabiliyorsa bize sadece saygı duymak düşer.

Laiklik ve Atatürk maskesi takarak çok hak gaspı yapıp insanların gelecekleriyle oynayanlar şimdi tekrar aktive olduklarını gösterir emareler başladı. bundan sonra toplumun vicdanını yaralayan infial oluşturan olaylara kimsenin tevessül etmemesi için kendilerini hala vesayet döneminde zanneden bu azgın azınlık zihniyetine en hızlı şekilde hadlerini bildirip bu ülkenin gerçek sahiplerini öcü gibi gösterip itibar gaspı yapıp parya sayamayacaklarını göstermek gerekmektedir.

Ülkenin sahibinin kim olduğunu bilmeyen, kimliğini şaşıran, nereye yöneleceğini karıştıran yurdum insanı için, Anadolu’yu kılıç hakkıyla fethedip vatan yapan Müslüman Türkler olduğunu ve referans noktamızın bu olduğunu unutmamalıdır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.