“Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!” - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

19 Mayıs 2022 - 14:54

“Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”

“Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”
Son Güncelleme :

16 Nisan 2021 - 16:25

“Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”

Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakma idealiyle doğaya olan sevgisini düzenlediği aktivitelerle hayata geçiren Petlas A.Ş. çalışanları tarafından Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 20 Ekim 2019 tarihinde Ankara- Kayseri yolu üzeri 50.km’sinde ağaç dikme etkinliği gerçekleştirilerek, yaklaşık 1100 adet fidan toprakla buluşturulmuştu.

Aynı projenin devamı olarak daha yeşil bir Türkiye için “Yollar Nefes Alsın” sloganıyla, Kırşehir – Ortaköy Karayolu 1. Km’sine 14-15 Nisan 2021 tarihlerinde 1100 adet fidan dikildi.

Daha önceden belirlenen ağaç dikme alanına gelen Petlas çalışanları gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya bırakacak olmanın heyecanıyla işe koyuldular. Petlas idari işler personellerinin dikilecek olan fidanları dikim noktalarına önceden bırakmalarının ardından etkinliğe katılan yaklaşık 100 kişi Petlas Hatıra Ormanı’na fidan dikerek çevre konusundaki toplumsal bilincin arttırılmasına katkıda bulundular.
Ağaç dikme işleminin ardından dikilen fidanlara ilk can suları yine çalışanlar tarafından verildi.

Konu ile ilgili bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve End.İliş.Müdürü Mithat Durudoğan ;

“Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türk sanayiinin önemli amiral gemilerinden biridir, aynı zamanda küresel bir şirket olmanın bilinç ve sorumluluğuyla çevre konusunda büyük bir hassasiyet gösteren çevreye duyarlı bir şirkettir.

 

Ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin dengesini sağlamak günümüz işletmelerinin en önemli gündem maddelerindendir. Doğaya gereken değeri veren şirketler sadece bulundukları sektöre değil, dünyaya katkı sunacaklarını bilmektedirler. Bu sadece rekabetin değil, sosyal sorumluluğun da gereğidir.

Biz de burada bugün bu etkinlik ile 1100 adet fidanı toprakla buluşturduk. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanlar gelecek nesillerimiz için çok önemli. Amacımız daha yeşil, nefes alan bir ülkeyi genç nesillerimize devretmek. Bizim için dikilen her bir fidanın ayrı bir önemi var.

Bu küçük fidanlar ağaçlara, ağaçlar ise ormanlara dolayısıyla da oksijene dönüşecek. İnşallah bakımlarını yaparak bu fidanların gelişmelerini de sağlayacağız. Bu projenin çevreye ve ekolojik dengenin korunmasına büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Aynı zamanda ağaç dikmek Peygamberimizin tavsiye ettiği bir sünnet, önemli bir hayır ve sevaptır. İnşallah ilerleyen senelerde gelecek nesillerimiz de bu fırsatı bulurlar.

Ağaç dikme projemizde emeği geçen Kırşehir Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığı ve Petlas çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.