Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

17 Mayıs 2022 - 10:43

Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı

Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı
Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 8:58

Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı

Kurum ve kuruluşlarla iş birliğine önem verilen üniversitemizde yeni bir protokole daha imza atıldı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tuğgeneral Murat Bulut tarafından  imzalanan “Kurumsal İş Birliği Protokolü”ne göre tarafların hedefleri, işlevleri ve ortak yararları doğrultusunda bilimsel gelişmeye yönelik çalışmalarda bulunmaları ve verimli bir iş birliği sağlamaları amaçlanıyor.

Protokol, Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin kendi eğitim alanları ile uzaktan eğitim ve araştırma merkezlerindeki eğitim, öğretim, ortak çalışma, araştırma, yayınlara yönelik olarak yürütecekleri iş birliklerini kapsıyor. İki kurum arasında bilimsel çalışmalar ve etkinlikler yapılması ve eğitim süreçlerine katkı sağlanması amacıyla imzalanan protokolde ortaklaşa gerçekleştirilecek proje çalışmalarında da iş birliği yapılacak.

Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin yeniliklere ve gelişime açık bir üniversite olduğunu söyledi. Farklı kurumlarla iş birliklerinin kişilerinin ufkunu açarak farklı bakış açıları kazandıracağını söyleyen Rektör Karakaya, imzalanan bu protokolleri çok önemsediklerini belirtti. Bu protokol sayesinde akademik ve idari personelin konferans ve ders vermek ya da seminerlere katılmak üzere değişiminin de sağlanabileceğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu protokolle birlikte iki kurum arasında ihtiyaç duyulan lisans ve lisansüstü eğitimler, orta ve üst düzey yöneticiler ile astsubayların yetiştirilmesi kapsamında ortak eğitimler düzenleyerek iş birlikleri yapacağız. Her iki kurumun personeline yönelik taraflarca kısa süreli eğitimler organize ederek kişilerin faydasına olacak her türlü yayın ve materyal değişimini sağlayacağız. Öğrenciler arasında da değişim programları uygulayarak karşılıklı fikir alışverişleri sonunda karara varılan konularda faaliyetler geliştireceğiz.”

Kişilerin gelişimi adına yapılan her iş birliğini önemsediklerini ve eğitim programı kapsamında bu süreçten yararlanacak olan herkese destek olmaya çalışacaklarını anlatan Rektör Karakaya, protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.