Türk Ocağı Başkanı Doğan güven tazeledi - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

21 Ekim 2021 - 13:02

Türk Ocağı Başkanı Doğan güven tazeledi

Türk Ocağı Başkanı Doğan güven tazeledi
Son Güncelleme :

21 Mart 2021 - 21:07

Türk Ocağı Başkanı Doğan güven tazeledi

Türk Ocağı Başkanı Süleyman Doğan, yeniden başkan seçildi.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi Aşık Sait Konferans Salonu’nda Doğan’ın tek aday olduğu olağan genel kurul toplantısına 235 üyeden 138’i katıldı.

Genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alan Doğan, yeniden başkan seçildi.

Başkan Doğan yaptığı konuşmada, “Sayın misafirler, siyasi partilerimizin değerli temsilcileri, üniversitemizin kıymetli idarecileri, Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri, Yerel Basınımızın değerli mensupları, muhterem

TÜRK OCAKLILAR… TÜRK OCAKLARI KIRŞEHİR ŞUBESİNİN OLAĞAN KONGRESİNE HOŞ GELDİNİZ. KATILIMINIZLA bizleri ONURLANDIRDINIZ, güç verdiniz.

Şubemiz yönetim kurulu adına teşekkürlerimi arz ederim.
Yapacağımız kongrenin vatanımıza, milletimize, ocağımıza hayırlı olmasını cenabı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.
Türk Ocakları, bundan 109 yıl önce Türk milletinin yok edilişinin planlarının yapıldığı bir dönemde, şahsiyet ve milli ülkü sahibi Türk milliyetçileri tarafından kuruldu. O dönemde de, Türk Milliyetçiliği yok sayılıyor, Türk Milleti yok edilmek isteniyordu. Ama bir avuç inançlı insan yılmadı; Milletine ve kendine güvendi. Kıvılcım ateşi yaktı, meşaleyi tutuşturdu. Türk Ocakları doğdu. Bu kutlu doğumdan sonra milletimizin değerlerine, geleceğine göz dikmiş olan Ezeli ve ebedi düşmanlar karşılarında hep Türk Milliyetçilerini buldular. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Sakarya ve İnönü’nde hep bu ruh vardı.

Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile Bu mücadelenin fikri temellerini ortaya koyan TÜRK OCAKLARININ mensuplarını minnet ve saygıyla anıyoruz. Mekânları cennet olsun.
Bu nedenle devir safları sıkılaştırma, nemelazımcılığı bırakma, küçük hesaplardan kurtulma devridir. Türk Ocakları ikbal dağıtmayan, herhangi bir parti için, çalışmayan milleti ile var olmuş bir kuruluş olarak; Millet için çalışılacak yegâne SİVİL TOPLUM kuruluşlarından birisidir. Lütfen bu bilinçle ocağımıza, dolayısıyla milletimize, ülkülerimize sahip çıkalım.

Şair diyor ki: Sahipsiz olan vatanın batması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır. Biz de diyoruz ki,
Aziz milletimiz müsterih olsun. Biz Türk Ocaklılar var olduğumuz sürece istikbalimizin parolası olan andımıza sahip olacağız. Yurdumuz semalarından bayrak inmesin, ezan dinmesin, bu millet ebediyete kadar yaşasın diye son ocak tüttüğü, son nefer ayakta kaldığı sürece mücadelemiz devam edecektir.
Ne Mutlu Türküm diyene, saygılarımla…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.