Pet Shop
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
DOLAR 18,5808 % 0.14
EURO 18,4058 % 0.95
GRAM ALTIN 1.018,54 % 0,46
ÇEYREK A. 1.665,31 % 0,46
BITCOIN 373.400 3.567
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
ResimLink - Resim Yükle
Google News

Tematik Denetimler Devam Ediyor

Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 10:50

ResimLink - Resim Yükle
Tematik Denetimler Devam Ediyor
ResimLink - Resim Yükle

Tematik Denetimler Devam Ediyor

İlimizde Koronavirüsle mücadele kapsamında tematik denetimlere Vali İbrahim Akın başkanlığında devam ediliyor.

Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu caddeler ve iş yerlerini ziyaret ederek salgınla mücadelede alınan kurallara uyulmasına dair uyarılarda bulunan Vali İbrahim Akın’a İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İl Defterdarı Yusuf Balcı, Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve genel kolluk görevlileri eşlik etti.

Denetim sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Koronavirüsle mücadele kapsamında birçok tedbir kararı alarak uygulamaya konuldu. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı sonrasında 1 Mart tarihinden itibaren ülkemizde Kontrollü Normalleşme Sürecine geçildi. Bu yeni süreçte, birçok kısıtlamayı esnettik ya da kaldırdık. Kontrollü Normalleşme Sürecinin devamı için kurallara uyulması çok önemli. Kısıtlamalara geri dönülmemesi için İçişleri Bakanlığımızca ‘Dinamik Denetim Modeli’ne geçildi. Bu kapsamda bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla sürekli sahadayız. Bugünkü denetimde de salgınla mücadelede çok önemli hususlar olan maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulmasını vatandaşlarımıza hatırlatıyoruz. Vaka sayısının artmaması, iş yerlerimizin ve okullarımızın yeniden kapanmaması bizim elimizde. Kurallara ne kadar uyarsak bu süreci o kadar çabuk atlatırız.” dedi.

İlimizdeki vaka sayısını artıran bir konunun da aile içi ev ziyaretleri olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bu süreçte yapılan ev ziyaretleri, önemli risk alanlarından bir tanesidir. Kapalı mekanların salgının yayılmasında etkili olduğu için kapalı alanlarda fazla kalmamaya özen göstermeliyiz. Esnaflarımız iş yerlerine girişte HES Kodunu mutlaka kontrol etmeli, oturma düzenine hassasiyet göstermelidir. Bu yapılanların hepsi toplum sağlığını korumak için uyulması gereken kurallardır. Kurallara riayet ederek salgın sürecini en sağlıklı şekilde atlatacağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

casino siteleri