Pet Shop
ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle
DOLAR 18,5585 % 0
EURO 18,4211 % 1.02
GRAM ALTIN 1.019,93 % 0,60
ÇEYREK A. 1.667,58 % 0,60
BITCOIN 372.619 3.387
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
ResimLink - Resim Yükle
Google News

Kırşehir SGK işverenlerin her zaman yanında

Son Güncelleme :

11 Mart 2021 - 10:55

ResimLink - Resim Yükle
Kırşehir SGK işverenlerin her zaman yanında
ResimLink - Resim Yükle

Kırşehir SGK işverenlerin her zaman yanında

Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgınının tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de  yarattığı ekonomik kriz işverenlerimizi çok zor durumda bırakmıştı.

Devletimizin desteğini alarak bu zorlu dönemi başarıyla atlatan işverenlerimize Kırşehir SGK İl Müdürü H.Mehmet AKDENİZ teşekkür ziyaretinde bulundu.

  İşverenlerimizin kendi sevk ve idaresinden kaynaklanmayan, önceden kestirilemeyen, Yeni Tip Koronavirüs (COVID-19) salgınından  ileri gelen, geçici olarak çalışma süresinin azaltılması veya faaliyetin tamamen veya kısmen durdurulmasına neden olan ekonomik krizde ziyaret edilen işverenlerimiz işyerlerini hiçbir zaman kapatmamışlar, üretime ara vermemişler, işçi çıkarmamışlar aksine yeni işçi alarak istihdama büyük katkı sağlamışlardır. Bu sebeple İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz bu işyerlerini ziyaret ederek işletme sahiplerine teşekkür belgesi takdim etti.Petlas A.Ş.-Çemaş A.Ş.-Tutgu Gıda Ltd.Şti.(Şeker Fabrikası)-Eraslanlar Ltd. Şti.- Granitaş Granit San. A.Ş.- Sarılar Kilitli Parke Tic .Ltd. Şti.- Kızılırmak Eğt.Tic. A.Ş.-Üç ler Lojistik Ltd.Şti. işyerleri ziyaret edildi. Bu tür ziyaretlerin diğer işyerlerine de önümüzdeki günlerde devam edileceği bilgisi alındı.

İl Müdürü H.Mehmet AKDENİZ’in işverenlerimize teşekkür etmek, sorun ve beklentilerini dinlemek için gerçekleştirdiği ziyaretlerde yapmış olduğu konuşmada“Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın önderliğinde Sosyal Güvenlik Kurumumuz tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de pandeminin yarattığı ekonominin daralma dönemlerinde ve kriz ortamında, istihdam yaratan özel sektör bazlı destekler ve teşvikler ile, özel sektörün yatırım yapması için elverişli bir ortam oluşturmaya çalışmaktadır. Biliyoruz ki özel sektör tarafından gerçekleştirilecek olan yatırımlar ekonomide üretim kapasitesini artırırken, istihdamı da artıracak ve oluşturacağı talep yoluyla ekonomik büyümeyi hızlandıracaktır.Devletimiz insanı merkeze koyan, işgücünü eğitim düzeyine, vasıf ve yeteneğine uygun ve devamlı işlerde çalıştırabilme koşullarını sağlayan, normal çalışma usullerinin dışında çalışanların haklarını güvenceye alacak ve esnek çalışma modellerine uygun mevzuat düzenlemeleri gerçekleştirmekte, girişimciliği desteklemek, kayıtsız ekonomiyi daraltmak ve özellikle küçük ve orta boy işletmeler üzerinde üretim ve istihdam artışını sağlamak amacıyla, istihdam ve işgücü maliyetlerini düşürücü önlemler almakta, kadınlar ve eğitimli gençler gibi bazı kesimlerin çalışma hayatına katılımlarının sağlanması için bir istihdam politikası yürütmektedir.Covid-19 virüsünün yarattığı pandemi döneminde işletmelerinizde istihdam sayınızda azalmayı düşünmeyerek aksine yeni işçiler alarak istihdam artışına katkı verdiniz. İlimize ve Ülke ekonomimize vermiş olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederim. İlimizde sizin gibi işletmelerin Allah sayını artırsın.” Dedi.

İl Müdürü H.Mehmet AKDENİZ tarafından gerçekleştirilen bu organizasyon işverenlerimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Ziyaret edilen işverenlerimiz “Devletimiz, bu zorlu dönemde bizlere vermiş olduğu teşviklerle bizim yanımızda olduğunu göstermiştir. İlimizde de SGK İl Müdürü H.Mehmet AKDENİZ’in bizleri ziyaret ederek  sıkıntılarımızı ve beklentilerimizi dinlemesi ve verdiğimiz özverili mücadeleyi Teşekkür Belgesi ile takdir etmesi bizleri son derece sevindirmiş, Devletimizin kurumlarının yanımızda olduğunu bizlere somut şekilde hissettirmiştir. ”Diye ortak duygularını dile getirdiler.

casino siteleri