Rektör Karakaya II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

20 Mayıs 2022 - 10:30

Rektör Karakaya II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı

Rektör Karakaya II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı
Son Güncelleme :

18 Aralık 2020 - 15:09

Rektör Karakaya II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine Katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ortaklığında ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi (KAPSOSBİL 2020) gerçekleştirildi. 

NEVÜ Kongre ve Kültür Merkezi Karavezir Salonunda düzenlenen kongreye Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar katıldı.

Sosyal Bilimler alanında çalışmalar yapan öğrencileri bir araya getirmek, tecrübe paylaşımına aracılık etmek, çalışma alanları ile ilgili konuları, alanında uzman öğretim üyelerinin moderatörlüğünde farklı üniversitelerden katılacak öğrencilerin önünde sunum yapmalarını sağlayarak, lisansüstü öğrencilerin akademik hayata hazırlanmasının amaçlandığı kongrenin üçüncüsü gelecek yıl üniversitemizde gerçekleşecek.

Rektör Karakaya: “Üniversitelerin Uluslararasılaşması ve Bilgi Paylaşımı Çok Önemli”

Pandemi sürecinde değişen şartlarla birlikte kongrelerin zemin değiştirdiğini ve bu bilimsel çalışmaların farklı yollarla yapıldığını ifade ederek sözlerine başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmesinin yanında uluslararasılaşmasının ve bilgi paylaşımının da çok önemli olduğunun altını çizdi.

Rektör Karakaya: “KAPSOSBİL Kongresi Gelecek Yıl Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Yapılacak”

Aksaray Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ortaklığında ve her yıl bir üniversitenin ev sahipliğinde devam ettirilmesi planlanan bu kongrenin gelecek yıl üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşeceğini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerinin bilgiyi paylaşmaları ve savunmalarına katkı sağlamak amacıyla böyle bir öğrenci kongresi düzenlediklerini söyledi. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresini tasarlayan ve bugüne getiren tüm paydaşlara teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Rektör Karakaya, kongrenin başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.