Bahamettin Öztürk Kimdir? - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

16 Ocak 2021 - 05:28

Bahamettin Öztürk Kimdir?

Son Güncelleme :

18 Aralık 2020 - 11:26

3.512 views
Bahamettin Öztürk Kimdir?

1960 Kırşehir de dünyaya geldim. İlk ve Orta öğretimini Kırşehir”de Lise öğrenimini ise Çiçekdağ ilçesi Çiçekdağ Lisesinde tamamladım. Evli ve iki erkek bir kız olmak üzere 3 çocuk babasıyım. 
1983 yılında ailemden de aldığım destekle esnaflığa adım attım. 20.12.2005 tarihinden bu yana Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı olup, 1996 yılından bu yana Kırşehir Terziler , Konfeksiyoncular ve Kunduracılar Odası Başkanlığını da yapmaktayım. Kırşehir Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinde 1996 yılından bu yana önce Başkan Vekilliği şimdi de başkanlığını yapmaya devam ediyorum. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine de devam etmekteyim. 2014 yılında TESK Denetim Kurulu Üyeliğine seçildim ve halen bu göreve devam etmekteyim.17 yıldır Faal Futbol Hakemliği ve Kurul Başkanlığı,Faal Futbol Hakem ve Dernek Başkanlığı yapmış olup halen bu görevlerim de de bir fiil hizmet vermeye çalışıyorum. 
2005 yılında gelmiş olduğum Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı görevine geldiğim günden bu yana elimden geldiğince hizmet vermeye çalışmaktayım.Küçük esnafımızın mağdur olmaması adına gerekli platformlarda eksiklerini dile getirerek desteğimi vermeye çalıştım.Ahilik kültürünü tanıtabilmek ve yaşatabilmek adına büyüklerimizle irtibatı hiç kesmeden gerek Türkiye de gerek se de dünya basınında yaşatmaya, kültürümüzü tanıtmaya çalıştım. Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin temellerinin atılmasın da Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımızca ortaklaşa çalıştım. Kırşehir Belediyesinden devraldığımız Jeotermal ısı sisteminden yararlanarak yapılan mevye ve sebze kurusuyla şehrimizi tanıtmaya çalışmaktayız.Küçük esnafımızın ihtiyaç duyduğu kobi ve kredi işlemlerinde Esnaf Odaları Birliği ve Kredi Kooperatif başkanlığı olarak hemen hemen tüm esnafımızı faydalandırmaya çalıştık. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.