Kırşehir’in yetiştirdiği Malatya Emniyet Müdürü Dağdeviren’in 2. Şiir kitabı çıktıKırşehir Haber Hakimiyet

16 Ocak 2021 - 05:18

Kırşehir’in yetiştirdiği Malatya Emniyet Müdürü Dağdeviren’in 2. Şiir kitabı çıktı

Kırşehir’in yetiştirdiği Malatya Emniyet Müdürü Dağdeviren’in 2. Şiir kitabı çıktı
Son Güncelleme :

10 Aralık 2020 - 11:00

1.292 views

Kırşehir’in yetiştirdiği Malatya Emniyet Müdürü Dağdeviren’in 2. Şiir kitabı çıktı

 

 

Kaman Benzerli olan hemşerimiz Malatya Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren (51), 1983’ten bu yana yaşadığı ve etkilendiği olaylardan esinlenerek, ‘Düşünce’ ve ‘Yeter ki Yalan Sevme’ isimli 2 şiir kitabı çıkararak Kırşehirlileri bir kez daha gururlandırdı.

Malatya’da özellikle suç ve suçluda etkin rol oynayan Dağdeviren, 1983’ten bu yana şiir yazmaya çalıştığını belirtti.

1987 yılında kaleme aldığı ‘Terzi’ isimli şiirinin katıldığı yarışmada birinci olduğunu, bu derecenin ardından şiire daha çok ilgi gösterdiğini ifade eden Dağdeviren, “Eskiden yazdığım şiirleri yırtıp atıyordum. Yarışmada birinci olunca yazdığım şiirleri yırtmamaya, saklamaya başladım. Sonrasında da şube müdürlüğü dönemimde roman yazan bir arkadaşımıza yardımcı olmaya çalışırken, ben de şiir kitabı çıkarmayı düşündüm.

Kitap çıkarmayı düşününce edebiyatçıların görüşlerini aldık. Edebiyatçı dostlarımız şiirlerin kitaplaştırılması yönünde görüş bildirdi. Ben de kimse okumasa bile yakın çevreme hediye etme düşüncesiyle ilk kitabımı çıkardım. Kitabım ilgi görünce ikinci bir kitap daha yazdım. Sonrasında talep oldukça bastırıp çevremize, eşimize, dostumuza, arkadaşlarımıza hediye ediyoruz. Şiir kitaplarımda belli bir konu üzerinde yoğunlaşmış değilim.

Değerler üzerine, aileler üzerine, aşk üzerine ve güncel hayatlar üzerine hem serbest nazım hem de hece ölçüsüyle yazılmış şiirler var. Daha çok bir konuda etkilendiğim zaman yazıyorum. Öyle bir an geliyor ki beni dürtüyor, ben de kalkıp içimden geçenleri kağıda döküyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.