İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Kimlik Kartını Vali Akın’ın elinden aldı

Yeni Kimlik Kartını Vali Akın’ın elinden aldı

Vali İbrahim Akın, yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan vatandaşımıza kartını verdi.

Vali İbrahim Akın, programdan önce yaptığı konuşmada, “Bilindiği gibi, yeni kimlik kartları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılından itibaren verilmektedir. Yeni kimlik kartı için 60 milyonuncu başvuruyu yapan kişi de ilimizden Musa Güzel olmuştur. Akçakent İlçemizde başvurusunu gerçekleştiren Musa Güzel’e bugün yeni kimlik kartını teslim ediyoruz. 60 milyonuncu başvuru sahibi olması anısına İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun selamları ile Bakanımız adına kendisine yeni kimlik kartını takdim ediyorum. Bundan sonraki hayatında kendisine ve ailesine sağlıklı ve mutlu ömürler diliyorum.” dedi.

İlimiz genelinde yaklaşık 176 bin vatandaşımıza yeni kimlik kartının verildiğini ifade eden  Vali Akın, yeni kimlik kartının kolay taşınabilir ve çipli olmasının yanı sıra kopyasının yapılamaması nedeniyle güvenilirliğinin en üst seviyeye çıktığını söyledi.

Yeni kimlik kartını teslim alan Musa Güzel de yaptığı konuşmada, yapılan bu güzel ve anlamlı işlemden memnun kaldığını belirterek başta İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere Valimiz Sayın İbrahim Akın’a teşekkür ettiğini ifade etti.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Kaya’nın da yer aldığı program, Sayın Valimizin vatandaşımıza yeni kimlik kartını teslim etmesi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın