Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısını Güçlendirdi - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

27 Temmuz 2021 - 19:18

Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısını Güçlendirdi

Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısını Güçlendirdi
Son Güncelleme :

03 Kasım 2020 - 13:42

Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısını Güçlendirdi

Üniversitemiz bilişim alt yapısını güçlendirmeye devam ediyor. Öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımıza daha kaliteli ve nitelikli hizmet vermek amacıyla bilişim alt yapımızda önemli çalışmalar yapıldı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almak ve çalışmaları yerinde incelemek üzere Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Bilgi İşlem Daire Başkanlığını ziyaret etti. 2 Kasım 2020 tarihinde Bilgi İşlem Daire Başkanlığında gerçekleşen görüşmede Rektör Karakaya’ya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük eşlik etti.

CanferMemoğlu: “Üniversitemiz Bilişim Alt Yapısı Artık Daha Güçlü”

Yenilenen ve güncellenen bilişim alt yapı çalışmaları hakkında bilgiler veren Bilgi İşlem Daire Başkanı CanferMemoğlu, alt yapı çalışmalarında şimdiye kadar geldikleri aşamaları tek tek anlatarak üniversitemizin bilişim alanında alt yapısının daha da güçlendirildiğini belirtti. Geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalarla bu yıl yenilenen bilişim alt yapı çalışması sonucu elde edilen verileri karşılaştıran Memoğlu, Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) ile uzaktan eğitim sistemimizin güçlendirilerek kapasitenin 3 kat arttırıldığını kaydetti. Yapılan çalışmalar ile haftalık ders saatlerinin arttırılarak öğrencilerimizin daha aktif şekilde derslere girmesini sağlamaya çalıştıklarını anlatan CanferMemoğlu, günlük 1500 adet canlı ders yapılabilecek bir kapasite kurduklarını dile getirdi. Yapılan güncelleme ve yenileme çalışmaları sayesinde derslerin artık sistemimizde kayıt altına alınacağını da anlatan Memoğlu, bu sayede öğrencilerin istedikleri zamanda istedikleri ders video kayıtlarına ulaşabileceklerini kaydetti.

Rektör Karakaya: “Güçlendirdiğimiz Bilişim Alt Yapımız Sayesinde Daha Fazla Öğrencimize Daha Fazla Canlı Ders Vermeye Başladık”
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizin bilişim alt yapısını güçlendirdiklerini ve bu sayede aynı anda daha fazla canlı ders ile daha fazla öğrenciye ulaşabildiklerini söyledi. Özgün olmanın ve işini kendi başına yapabilmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, bir şeye odaklanıp onu tüm hatları ile özümseyerek ondan bir ürün çıkarmak gerektiğini anlattı.

Bu çalışma ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı personelinin üniversitemizin bilişim adına bir yüzünü daha ortaya çıkardıklarını ve bilişim kapasitesini artırdıklarını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizin bilişim alt yapısının güçlendirilmesi ile birlikte daha kaliteli eğitim hizmeti sunacaklarını sözlerine ekledi. Rektör Karakaya, bu tür çalışmaların devam edeceğini belirterek çalışmaya katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.