Kendirli: “Ahiliğin Merkezi Kırşehirdir…” - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Kendirli: “Ahiliğin Merkezi Kırşehirdir…”

Bu haber 15 Eylül 2020 - 14:55 'de eklendi ve 2.103 views kez görüntülendi.

Kendirli: “Ahiliğin Merkezi Kırşehirdir…”

MİLLETVEKİLİ KENDİRLİ NET KONUŞTU: “ 34’ÜNCÜSÜ, 35’İNCİSİ, 36’NCISI VE SONRAKİ AHİLİK HAFTALARI DA KIRŞEHİR MERKEZ OLMAK ÜZERE TÜM YURTTA KUTLANACAKTIR”

KILIÇDAROĞLU’NA SESLENEN KENDİRLİ: “KILAVUZUNU DEĞİŞTİRMESİNİ TAVSİYE EDİYORUM”

Ahilik Haftası kutlamaları resmi açılış töreni ile Kırşehir’de başlarken, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, geçen yıl yapılan ‘Ahilik Kutlamaları Konya’ya gitti’ tartışmalarına son noktayı koydu. Kutlamalarda konuşan Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, “ Ahiliğin merkezi Kırşehir’dir. 34.’üncüsü, 35.’incisi, 36’ıncısı ve sonraki Ahilik Kutlamaları Kırşehir Merkez olmak üzere tüm yurtta kutlanmaya devam edecektir” dedi.

MİLLETVEKİL KENDİRLİ, ‘AHİLİK İDDİALARINA’ SERT YANIT VERDİ

CHP ve Parti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından geçen yıl ki kutlamalar sırasında ‘Ahiliğin Merkezinin Konya’ya taşındığı’ yönündeki iddialara sert bir şekilde cevap veren Ak Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli, Ahilik Haftası’nın açılış nedeniyle yapılan törende yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

KENDİRLİ: “KILIÇDAROĞLU’NA BURADAN SESLENEREK KILAVUZLARINI DEĞİŞTİRMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM”

“ Sadece polemiklerle gündemde kalmak için çabalayan ana muhalefet partisine sahip olmak gibi birde bahtsızlığımız var. Ahilik Kutlamalarının nerede yapıldığı üzerinden tartışma başlatan ana muhalefet partimiz böylelikle gündem bulmaya çalışmaktadır. Ahiliğin merkezi Kırşehir’dir. Ahiliğin merkezi olduğu resmi gazetede sabitken bunu görmeden, bilmeden geçen yıl yapılan Ahilik Kutlamaları açıklamalarıyla sabote eden ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na buradan seslenerek kılavuzlarını değiştirmelerini tavsiye ediyorum”

KENDİRLİ, ‘ AHİLİK MÜESSESİ BU TOPRAKLARDA ZİRVEYE ULAŞMIŞTIR’

Daha sonra sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Milletvekili Kendirli, “ Bundan 33 yıl önce Kırşehir merkez olmak üzere tüm yurtta kutlanmaya başlanan Ahilik Haftası’nın 33′ ncüsü bu yıl yine Kırşehir merkez olmak üzere tüm yurtta kutlanmaktadır. 34’üncüsü, 35’incisi, 36’ncısı ve sonraki Ahilik Haftaları da Kırşehir merkez olmak üzere tüm yurtta kutlanmaya devam edecektir. Çünkü Ahi Evran Veli Hazretleri kurduğu Ahilik müessesini bu topraklarda zirveye ulaştırmıştır” diye konutu.