HUDER İl Temsilcisi Altaş: Anılan şahıs ve ona gerek açık gerek zımni şekilde destek veren bu zihniyeti kınıyoruz - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

HUDER İl Temsilcisi Altaş: Anılan şahıs ve ona gerek açık gerek zımni şekilde destek veren bu zihniyeti kınıyoruz

Bu haber 09 Eylül 2020 - 10:41 'de eklendi ve 1.161 views kez görüntülendi.

HUDER İl Temsilcisi Altaş: Anılan şahıs ve ona gerek açık gerek zımni şekilde destek veren bu zihniyeti kınıyoruz

HUDER Kırşehir İl Temsilcisi Avukat Bilgehan Altaş, Erol Mütercimler’in,İmamhatiplilerle ilgili yaptığı açıklamayı kınadı.

İşte o açıklama:

“2020 yılında televizyon ekranlarında yazar ve televizyon programcısı olarak bilinen Erol Mütercimler’in, konuk olduğu bir programda,  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yıllardır  faaliyet gösteren, binlerce mezun veren, saygın bir eğitim kurumu olan İmam Hatip Okulları mezunlarını “sahtekar, ahlaksız ve cinsi sapık” gibi kabul edilemez ve çirkin ifadelerle tanımladığını şaşkınlıkla izledik.

İmam Hatip Okullarına yönelik ideolojik saiklerle zaman zaman  yöneltilen herhangi bir temeli olmayan  ithamların bir yenisine daha rastlamak ve bu açıklamayı yapmak esasında üzücü olmakla beraber yıllardır devam edegelen sistematik  nefret, ayrımcılık ve aşağılamanın yeni bir tezahürünü görmek de düşündürücüdür.

Bu basın açıklamasını yapmak sadece televizyon ekranlarında bu açıklamayı yapan şahsı kınamak değil esasında imam hatip okullarına karşı temelsiz şekilde,  ideolojik yargılarla zaman zaman dışa vuran  zihniyeti kınamaktır. Bu zihniyet ile hukuki yönden mücadele etmekle beraber artık zihinlerden bu aşağılamaların silinmesi ve  imam hatip okulu mezunlarının bu tip karalama ve hakaretlere maruz kalmaması için kamuoyunun da tümüyle duyarlı olması ve tepki vermesi gerekmektedir.

Basın açıklamamız ile incinen ve yaralanan imam hatip mezunlarını, imam hatip liselerinde hali hazırda okuyan öğrencileri, imam hatip okullarının yapımı ve yaşatılmasında emek harcayan insanları, öğrenci velilerini, eğitimcileri ve ülkemizde duyarlı olan tüm vatandaşlarımızın belki bir nebze sözcüsü olmakla birlikte, bu nefret söyleminin bir daha yaşanmaması adına son bulması için tüm kamuoyuna açık bir çağrı yapma mecburiyetinde olduğumuzu düşünüyoruz.

Anılan şahıs ve ona gerek açık gerek zımni şekilde destek veren bu zihniyeti kınadığımızı tüm kamuoyuna saygıyla arz ederiz.