Mucur Belediye Başkanı Yılmaz: Su hattı için kazı yapan ekipler yeraltı şehri buldu

Mucur Belediye Başkanı Yılmaz: Su hattı için kazı yapan ekipler yeraltı şehri buldu

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, belediye ekipleri yaptıkları kaçak su kazısında mağara bulduğunu söyledi.

Atılgan Yılmaz, “Mucur ilçesinin belirli bölgelerinde yer altı şehirleri var. Özellikle Mucur yer altı şehri büyük öneme sahiptir. İnşallah bulunan mağarayı da turizme kazandırmak için Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz”dedi.

İşlerin yaptıkları kaçak su kazısında ortaya çıkan mağara ile ilgili herhangi bir kalıntının da olmadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Yılmaz, “Herhangi bir kalıntıya rastlanılmadı. Büyük kapılar var. Ön tarafları açık, bölgede çalışan işçilerimiz ise herhangi bir buluntuya rastlamadı”diye konuştu.Su patlakları sonrası mağaralar bulunuyor

Mucur ilçesinde baş gösteren su patlakları ile mağaraların ortaya çıktığını anlatan belediye başkanı Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü;”Su patlakları olduğu zaman özellikle Solaklı Mahallesinin belli bir kesimi Yenice Mahallesinin bir bölümü ve Karşıyaka Mahallesi dediğimiz yerleşim alanlarında su arızaları zaman zaman 5 günde 1-2 ayda bulduğumuz zamanlar oluyor. Su patlağı olduktan sonra in yada mağara dolana kadar su kaçağının nerede olduğunu kolaylıkla bulamıyoruz.

Bu nedenle alt yapı çalışmalarımız proje aşamasında önceliğimiz pis su ile temiz su ayrımı, arıtma tesisi ile birlikte ana şebeke hatlarımızı tamamen yenileyeceğiz. Kaçak su arızaları mutlak bir in ve mağaraya yol açıyor.”

Hakimiyet Haber Merkezi

Bir cevap yazın

Next Post

Halk Bankası Ahi Evran Şubesi 13 Ağustos’da açıldı

Cum Ağu 14 , 2020
TweetlePaylaş10PaylaşPin10 PaylaşımlarHalk Bankası Ahi Evran Şubesi 13 Ağustos’da  açıldı Halkın Bankası Halk Bank, Kırşehir’de 13 Ağustos’ta 2. Şubesini açtı. Lise Caddesi üzerinde Eski Bağkur Binasının altına açılan ve iki kattan oluşan Bankaya ise başarılı eski Halk Bankası Mucur Şube Müdürü Bankacı Dilek Topel atandı. Kırşehir halkının oluşturan yoğunluğuna ve yeni […]