Vali Akın güvenlik noktalara bayramlaşmaya gitti « Kırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Boztepe’de Takan Başkan asfalt çalışmalarını başlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Vali Akın güvenlik noktalara bayramlaşmaya gitti

Bu haber 01 Ağustos 2020 - 12:29 'de eklendi ve 321 views kez görüntülendi.

Vali İbrahim Akın, Kurban Bayramında yollarda oluşan yoğunluk dolayısıyla sıklaştırılan trafik uygulamalarını denetledi.

İlk olarak Ortaköy yol ayrımında bulunan trafik kontrol uygulama noktasını ziyaret eden Vali İbrahim Akın, ardından Kırşehir Açıkcezaevi mevkiinde yer alan, Karahıdır yolu üzerindeki denetleme noktasını yerinde inceledi. Emniyet ve Jandarma teşkilatları tarafından yürütülen trafik kontrollerinde uygulamada durdurulan araçlardaki sürücülerin ve yolcuların bayramlarını kutlayan Vali Akın  vatandaşlarımızdan bayramlaşmalarda Koronavirüs salgınına karşı mutlaka tedbir almak gerektiğini söyledi ve sürücülerden trafik kurallarına uymalarını istedi.

Uygulama noktalarındaki emniyet ve jandarma personelinin de bayramını kutlayan Vali İbrahim Akın, vatandaşlarımızın bayram boyunca hiçbir sorunla karşılaşmaması, güvenli bir ortamda yolculuk yapmaları ve gidecekleri yere sağ salim ulaşmaları için gereken tedbirlerin alındığını söyledi.

Sürücülerden hız limitine uyulması, emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması ve trafik kurallarına uyulması konusunda duyarlı olmalarını isteyen Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Yollarda yoğunluk yaşandığı bayram günlerinde, bayramı sağlıklı bir şekilde geçirmek için hem trafik kurallarına uymalı, hem de salgın hastalığa karşı tedbirli olmalıyız. Bu vesileyle, bütün yolcularımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Bayramı evlerinden, ailelerinden uzak bir şekilde, görev başında geçiren tüm emniyet ve jandarma teşkilatı mensubu arkadaşlarımızın da bayramını kutluyorum.” dedi.

Durdurulan araçlardaki çocuklara içerisinde kırmızı düdük, trafik kuralları ile ilgili broşür ve çeşitli hediyelerin olduğu çantalardan hediye eden Vali Akın’na İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran ile İl Emniyet Müdürü Murat Türesin de eşlik etti.

Vali İbrahim Akın, son olarak Çuğun Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve teşkilat mensupları ile bayramlaştı.