Vali Akın, Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

27 Ocak 2021 - 06:07

Vali Akın, Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Vali Akın, Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu
Son Güncelleme :

24 Haziran 2020 - 6:10

6.576 views

Vali Akın, Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Vali İbrahim Akın, Cumhuriyet Ortaokulu ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İlk olarak, yapımında son aşamaya gelinen ve önümüzdeki eğitim-öğretim sezonuna yetiştirilmesi beklenen 36 derslikli Cumhuriyet Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve yetkililerden bilgiler aldı.

Daha sonra yapımına başlanan Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteline geçerek incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, önümüzdeki eğitim-öğretim yılı öncesinde hazırlık çalışmalarını gözden geçirmek maksadıyla incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretinde olduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, öğrencilerimizi bilgili ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamada okulların fizikî yapıları son derece önemlidir. Cumhuriyet Ortaokulu ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli binaları tamamlandığında öğrencilerimiz daha modern binalarda eğitim alacaklar. İlimizde eğitim alanında yapılan çalışmalara önem veriyor, bu çalışmaları yakından takip ediyoruz.” dedi.

Vali Akın, ziyaretleri, okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak bilgiler alması ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.