Kasıtlı olarak yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

26 Ocak 2021 - 06:19

Kasıtlı olarak yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır

Kasıtlı olarak yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır
Son Güncelleme :

17 Nisan 2020 - 1:48

2.702 views

Kırşehir Valiliği koronvirüs tedbirleriyle ile ilgili çıkan bazı haberlerlerin asılsız olduğu açıklaması yaptı.
işte o açıklama: Bazı basın yayın organlarında, ilimizde yapımı devam eden cezaevi inşaatı şantiyesindeki çalışanlarla ilgili alınan gözetim kararı hakkında asılsız haberler yer almaktadır.

Bu itibarla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

İlimiz merkezinde yapımı devam eden cezaevi inşaatında çalışan ve aynı yerdeki şantiyede barınan bazı çalışanların rahatsızlanmaları üzerine yapılan kontrollerde koronavirüs (Covid-19) test sonuçları negatif çıkmasına rağmen bulguların bu hastalıkla uyuşması nedeniyle ilgili şahıslar hastanede gözetim altına alınmış ve çalışanların sağlığının riske edilmemesi amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla işyerinde karantina süreci başlatılmıştır. 

Çalışanların bir kısmı mevcut barınma yerlerinde gözlem altında kalmışlar, diğer çalışanlar ise Valiliğimizce tahsis edilen bir okulumuzun yurduna yerleştirilmişlerdir. 

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca alınan bu karar, vatandaşlarımızın sağlığının korunması ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla alınmış olup, kasıtlı olarak yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Önemli açıklama

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.