Kendirli: Atatürk Kırşehir’de, Milli mücadeleye olan inancı, azmi ve kararlılığı görmüştür - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Kendirli: Atatürk Kırşehir’de, Milli mücadeleye olan inancı, azmi ve kararlılığı görmüştür

Bu haber 23 Aralık 2019 - 14:10 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırşehir’e gelişi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Milletvekili Kendirli mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Paşa ve heyeti, Osmanlı Bankası’nın Sivas şubesinden borç alarak Ankara’ya doğru yola çıkmışlardır.
                   Onun bu kutlu yolculuğunun son duraklarından olan Kırşehir, Milli Mücadele kahramanı için bir motivasyon,  destek ve umut durağı olmuştur. Ankara’ya gitmeden önce son durağı olan Kırşehir’de, Milli mücadeleye olan inancı, azmi ve kararlılığı görmüştür. Çünkü bu topraklar yani Kırşehir’imiz, millî ruhu ve şuuru yüksek, imanlı insanların topraklarıdır. Bu topraklarda ihanet olmaz.
 Mustafa Kemal Paşa, bu yüzden Sivas ve Erzurum kongrelerinden sonra bu güzergâhı seçmiştir. Kırşehirliler kendisini büyük bir coşkuyla karşılamış, Kırşehir’de kaldığı sürece O’na büyük bir misafirperverlik örneği göstermişlerdir. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları önce Mucur ilçesine, oradan da 24 Aralık’ta Kırşehir’e, Kırşehir’den de Kaman’a geçmişlerdir. Kırşehirliler, milli mücadeleye destek vererek vatanımızın geleceğine, ülkemizin kurtuluşuna ve istikbaline çok büyük katkıda bulunmuşlardır. Bu duygularla, ilimize gelişinin yıldönümünde Mustafa Kemal Paşa’yı, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum, ruhları şad olsun.”