ALMAN VATANDAŞI LEONİE BALBİNA BALZER KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

ALMAN VATANDAŞI LEONİE BALBİNA BALZER KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU

Bu haber 04 Aralık 2019 - 18:21 'de eklendi ve 58 views kez görüntülendi.

ALMAN VATANDAŞI LEONİE BALBİNA BALZER KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU
İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Alman vatandaşı “Leonie Balbina Balzer” kelime-i şehadet getirerek müslüman oldu.
İl Müftülüğümüze Müslüman olmak için müracaat eden Leonie Balbina Balzer kelime-i şahadet getirerek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı.
İl Müftü Yardımcılarımız Zeynep Önen ve Hasan Hüseyin Arslantürk ile Personel ve İdari Mali işler Şube Müdürü Gazi Bektaş’ın katıldığı İhtida programında Kur’ân-ı Kerim okunmasının ardından başlayan ihtida merasimi İl Müftümüz Mehmet Yaman’ın, İslam Dini’nin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Leonie Balbina Balzer’in kelime-i şahadet getirmesi ve yapılan dua ile program sona buldu. Müslüman olduktan sonra “Lale” adını alan Balzer duygulu anlar yaşadı. Tercüman aracılığı ile çok mutlu olduğunu ifade etti.
İhtida töreni sonrasında İl Müftümüz Mehmet Yaman, Balzer’e “İhtida Belgesi”ni takdim ettikten sonra, Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığımız yayınlarından Kur’an-ı Kerim Meali ile Almanca Muhammed Hamidullah’ın Der İslam adlı kitabını hediye etti.