Petlas'a alkış alalım... - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

24 Temmuz 2021 - 07:37

Petlas’a alkış alalım…

Petlas’a alkış alalım…
Son Güncelleme :

21 Ekim 2019 - 14:19

Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”

Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”

Petlas çalışanları Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ankara- Kayseri yolu üzeri 50.km’ye 20 Ekim Pazar günü 1100 adet fidan dikti. Daha yeşil bir Türkiye için “Yollar Nefes Alsın” projesi kapsamında, fidanlar, toprakla buluştu.

Daha önceden belirlenen ağaç dikme alanına erken saatlerde aileleri ile birlikte gelen Petlas çalışanları gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir dünya bırakacak olmanın heyecanıyla işe koyuldular. Petlas idari işler personellerinin dikilecek olan fidanları dikim noktalarına önceden bırakmalarının ardından etkinliğe katılan yaklaşık 300 kişi Petlas Hatıra Ormanı’na fidan dikerek çevre konusundaki toplumsal bilincin arttırılmasına katkıda bulundular.

Ağaç dikme işleminin ardından dikilen fidanlara ilk can suları yine çalışanlar tarafından verildi. Çocuklarına ağaç dikmenin güzelliğini yaşatan Petlas’lı ailelerin mutlulukları ise yüzlerinden okundu.
Konu ile ilgili bir konuşma yapan İnsan Kaynakları ve End.İliş.Müdürü Mithat Durudoğan ; 
“Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türk sanayiinin önemli amiral gemilerinden biridir, aynı zamanda küresel bir şirket olmanın bilinç ve sorumluluğuyla çevre konusunda büyük bir hassasiyet gösteren çevreye duyarlı bir şirkettir. Ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin dengesini sağlamak günümüz işletmelerinin en önemli gündem maddelerindendir. Doğaya gereken değeri veren şirketler sadece bulundukları sektöre değil, dünyaya katkı sunacaklarını bilmektedirler. Bu sadece rekabetin değil, sosyal sorumluluğun da gereğidir. Biz de burada bugün bu etkinlik ile 1100 adet fidanı toprakla buluşturduk. İnşallah bakımlarını yaparak bu fidanların gelişmelerini de sağlayacağız. Bu projenin çevreye ve ekolojik dengenin korunmasına büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda ağaç dikmek Peygamberimizin tavsiye ettiği bir sünnet, önemli bir hayır ve sevaptır. İnşallah ilerleyen senelerde gelecek nesillerimiz de bu fırsatı bulurlar. Ağaç dikme projemizde emeği geçen Karayolları Genel Müdürlüğü Kırşehir Şubesi’ne, Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğü’ne, Petlas çalışanlarımıza, tüm katılımcılara ve bizlere destek olan köy halkına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Küçük Bir Fidan Kocaman Bir Nefestir!”Petlas çalışanları Kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Ankara-…

Petlas Kariyer paylaştı: 21 Ekim 2019 Pazartesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.