Memur-Sen Kırşehir toplantısına yoğun ilgi - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALI YALÇIN’IN KATILDIĞI İL DIVAN KURULU TOPLANTISI FOTOĞRAFLARI

Kırşehir Hakimiyet Medya paylaştı: 24 Eylül 2019 Salı
", "url" : "https://www.kirsehirhakimiyet.com/2019/09/25/memur-sen-kirsehir-toplantisina-yogun-ilgili/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Kırşehir Hakimiyet ", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Kırşehir Hakimiyet ", "width": "150", "height": "52", "url": "https://www.kirsehirhakimiyet.com/wp-content/uploads/2020/05/7922F737-C350-41E0-8FF4-C860C2516EFF.png" } } }
SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Memur-Sen Kırşehir toplantısına yoğun ilgi

Bu haber 25 Eylül 2019 - 9:57 'de eklendi ve 56 views kez görüntülendi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kırşehir İl Divan Toplantısı’na katıldı.

Binlerce üyenin salona sığmadığı toplantıya Yalçın’ın yanı sıra Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Memursen Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Fatih Yavuz, bağlı sendika başkanları, ve binlerce üye katıldı.

İlk olarak Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Fatih Yavuz, selamlama konuşması yaparak herkese hoş geldiniz dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ise Memursen ailesinin ne derece kalabalık olduğunu bugün daha iyi gördüklerini söyledi.

Her zaman birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını belirten Kendirli, bu toplantının hayırlara vesile olmasını dile getirdi.

Daha sonra kürsüye gelen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kırşehir’in Ahiliğin başkentidir. Sazın teline vursa da gönülden konuşanların, Neşet Ertaş, Muharrem Ertaş gibi üstatların, Yunus Emre’nin şehrinde olmaktan mutluluk duyduk.

Çalışanları merkeze aldığı sendikal kulvarda özelde birliğimiz için, genelde ülkemiz, evrensel anlamda yerküremiz sevdasıyla yolculuğunu sürdürüyor. Başladığımız noktadan geldiğimiz noktaya kadar milletle hiç kavga etmedik, hiç kavgamız olmadı. Millet iradesine ilişkin hiçbir zaman hasmane tutum beslemedik, bağcı dövmek gibi bir derdimiz hiçbir zaman olmadı.Bizim toplu sözleşme mevzuatımızın mutlaka işçi sendikacılığındaki gibi tahkim edilmesine, düzeltilmesine ve etkisiz boşluklar üreten kısımlarının tamir edilmesine ihtiyacı var. Bu toplu sözleşmelerde 258 kazanımın altına, toplu sözleşme marifetiyle imza atmış bir teşkilat olarak aldığımız mesafeyi önemsiyoruz. Ama, alacağımız mesafenin son derece önemli olduğunu, kamu görevlileri sendikacılığı açısından ifade etmek isterim. 1982 Kenan Evren dayatmasının Kılık Kıyafet Yönetmeliğinin kalkışı sizin 12 milyon 300 bin imzayı bir araya getirerek, bir kamyon imzayı hükümetin önüne dökerek, daha sonra sivil itaatsizlik kararı alarak, bedelini ödeyerek 2013’de attırdığınız adım Türkiye’de kamusal alan yalanının tarih olmasını, bu teşkilatın tarihe geçmesini sağladı. O gün bugündür eylemimiz devam ediyor. 6 yıl oldu. Sivil itaatsizliğimiz devam ediyor. 82 model Kenan Evran yönetmeliği ile idare edilmek istemiyoruz.

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI ALI YALÇIN’IN KATILDIĞI İL DIVAN KURULU TOPLANTISI FOTOĞRAFLARI

Kırşehir Hakimiyet Medya paylaştı: 24 Eylül 2019 Salı