İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

32. Ahilik Haftası Kapsamında Esnaf Gecesi düzenlendi

32. Ahilik Haftası Kapsamında Esnaf Gecesi düzenlendi

32. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen Esnaf Gecesi yapıldı.

Esnaf Gecesine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Kırşehir POMEM Müdürü Mehmet Gülser, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, siyasi partilerin il temsilcileri ile ilimiz esnaf camiası katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik değerlerini yaşantılarına yansıtırken gelecek nesillere de aktarılmasında gereken hassasiyeti göstereceklerine yürekten inandıklarını söyledi.

Ahilik geleneğini bizlere kazandıran Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu Ahilik Teşkilatı’nı akıl, ahlak, bilim ve çalışma prensipleri üzerine oturtarak başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere Anadolu insanını çalışmaya, üretmeye, helal kazanca yönelterek milletimizi güzel erdemlerle buluşturduğunu ifade eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Kırşehir’imiz tarihiyle, kültürüyle, yetiştirdiği değerli şahsiyetlerle milletimizin yaşamına yön vermiş bir şehrimizdir. Bu şehrin, en önemli değerlerinden bir tanesi de Ahi Evran-ı Veli’nin mimarı olduğu Ahiliktir. Ahilik, bütün insanlığın ortak değerleri olduğuna inandığımız doğruluk, dürüstlük, kardeşlik, paylaşmak, birlik ve beraberlik demektir. Bu değerler sadece bize has değil, aslında bütün insanlığın ortak değerleridir. İşte bu değerlerimizi tüm insanlığa yaşatmak ve insanlığın hizmetine sunmak amacıyla her yıl Ahilik Haftası kutlamaları düzenlenmektedir. Bu yıl da gerçekten Kırşehir’e ve Ahiliğe yakışır önemli etkinlikleri barındıran organizasyonlar yapıyoruz. Bu vesileyle, bütün vatandaşlarımızı bu etkinliklere davet ediyor, bizleri iktisadi ve ticari hayatımıza üretim ve hizmet alanlarında katkıda bulunan siz değerli esnaflarımızla bir araya getiren bu geceyi düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Bütün esnaflarımıza da hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanlığınca düzenlenen program, Sayın Valimiz ve diğer protokol tarafından iş yerlerinde hukuka, ahlak kurallarına ve Ahilik geleneklerine uygun olarak faaliyet gösteren, vatandaşlarla ilişkide dürüstlüğün ve güvenin hâkim olduğu, meslek disiplin kurallarına uyan esnaflara Üstün Hizmet Belgeleri vermeleri ve türkü dinletisi ile sona erdi.  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir