Kendirli: 43 hekim göreve başlayacak - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

31 Temmuz 2021 - 10:11

Kendirli: 43 hekim göreve başlayacak

Kendirli: 43 hekim göreve başlayacak
Son Güncelleme :

01 Eylül 2019 - 14:40

AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli : 

İlimize atanacak hekimlerimizin sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracaktır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle medeniyet inşa eden bir ecdadın temsilcileri olarak insanımızın sağlığı için ne yapsak azdır”

​AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Sağlık Bakanlığı’nın Kırşehir’e toplam 43 hekim atamasının yapılacağına dair atama kararını açıkladığını bildirdi. 

​Kendirli, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi web adresinde yapılan bilgilendirmeye göre 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’nın münhal kadrolarının açıkladığını belirtti. 

​Milletvekili Kendirli, açıklanan kadro atamalarına göre, Kırşehir’e 39’u tabip, 3’ü uzman tabip olmak üzere 42 hekim ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesine de 1 kadın hastalıkları ve doğum profesörünün atama sonrası göreve başlayacağını açıkladı.

​Kırşehir’e ataması yapılacak 39 tabibin acil servisler ve 112 bünyesinde hizmet vereceğini, 3 uzman tabibin de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, çocuk cerrahisi uzmanı ve çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanından oluştuğunu ifade eden Kendirli, daha önce çocuk cerrahisinde hiç hekim bulunmayan Kırşehir’de, yapılacak atamayla bu alandaki tedavilerin başka illere sevk edilmeden, Kırşehir’de yapılacağını söyledi. 

​Kendirli, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesine yapılacak kadın hastalıkları ve doğum profesörü atamasıyla da bu branştaki hizmetlerin iyileştirilmesinin sağlanacağını dile getirerek, “Sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi. 

​Milletvekili Kendirli, AK Parti iktidarının ilk gününden itibaren eğitim, sağlık, adalet ve emniyet hizmetlerine öncelik verdiğini, bu alanlarda Türkiye’yi Cumhuriyet tarihinde görmediği kadar çok ve kaliteli hizmetle tanıştırdığını vurguladı. 

​AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin şehir hastaneleriyle tanıştığını, ambulans uçak ve helikopter sayılarının artırıldığını ve her bölge ve vilayete hizmet eder hale getirildiğini anlatan Kendirli, “İlimize atanacak hekimlerimizin sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracaktır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesiyle medeniyet inşa eden bir ecdadın temsilcileri olarak insanımızın sağlığı için ne yapsak azdır” diye konuştu. 

​Mustafa Kendirli, Kırşehir’in eğitim alanında kalitesini ortaya koymuş, ulusal sınavlarda iller arasında her zaman ilk 5’te yer aldığını anımsatarak, “Kırşehirimizi, sağlık alanında da vatandaşlarına en kaliteli hizmeti sunan vilayetler arasına sokmakta kararlıyız. AK Parti kadrolarına güvenen vatandaşlarımız bu güvenini bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da boşa çıkarmayacak ve her alanda en yeni ve en kaliteli hizmetleri insanımızın ayağına getireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.