Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

24 Temmuz 2021 - 06:39

Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor

Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2019 - 13:42

Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor

Kalite Yönetim Belgesine sahip ilk ve tek devlet üniversitesi olma özelliğine sahip olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, diğer üniversitelere öncü olmaya devam ediyor.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindekiler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret ederek kalite süreçleri hakkında bilgi aldı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, üniversitelerde artık kalite sisteminin gerekli olduğunu anlatarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite tecrübesinden faydalanmak istediklerini belirtti. Üniversitemizin yoğun çalışma sistemi ve kalitede gösterdiği başarıyı tebrik ettiğini dile getiren Rektör Çelik, Harran Üniversitesi olarak kendilerinin de kalite süreçlerine başlayacaklarını kaydetti.

Rektör Karakaya: “Hedefimiz Mükemmellik Ödülünü Almak”

Kalite çalışmaları, süreçleri ve detayları hakkında Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile beraberindekilere bilgiler veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektörünenerjisi olmadan kalitenin hayat bulmasının imkansız olduğunu anlattı. Üniversitemizin kalite süreçlerinde başta Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ile kalite ekibinin organize ettiği tüm toplantılara katıldığını söyleyen Rektör Karakaya, toplantılarda kalite belgesinin alınmasının nedenlerini anlattığını vurguladı. “Biz yönetim olarak kaliteyi yaşadık ve bizdeki sinerjiyi personelimizde alarak kendilerini kalitenin içinde buldu.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldığımızda da kaliteyle ilgili çalışmanın tüm hazzını hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. Kalite süreçlerinde belirli bir aşamaya geldiklerini belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim burada hedeflerimiz var, kalite çalışmalarının devamı niteliğinde olan Mükemmellik Ödülü için hazırlanıyoruz. Belirli bir aşamaya geldik ve bu çalışmanın sonunda uluslararası alanda akredite edilmiş, tescillenmiş belgeler alacağız.” Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak kalite çalışmaları konusunda ellerinden geldiğince diğer üniversitelere de destek olacaklarını anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. VatanKarakaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Harran Üniversitesine kalite çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin ardından Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ekibi tarafından Harran Üniversitesinden gelen heyete Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumda kalite uygulamaları, bütünleşik yönetim sistemi, risk çalışmaları, iç kontrol faaliyetleri ve iş akışları hakkında bilgiler verilirken toplantı sonunda Harran Üniversitesi heyetinin kalite süreçleri ile ilgili soruları cevaplandırıldı. 

Toplantının devamında Üniveristemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindeki heyete Üniversitemiz Yerleşkesinde bulunan 2 Bin 664 Yataklı Kız Öğrenci Yurdu ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarını gezdirerek yurt ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyaret sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik birbirlerine günün anısına hediye verdiler. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.