Arslan’dan Kurban Bayramı mesajı - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

21 Ocak 2021 - 06:03

Arslan’dan Kurban Bayramı mesajı

Arslan’dan Kurban Bayramı mesajı
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2019 - 18:25

82 views

22, 23, 26. Dönem Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını tebrik etti. Arslan, yayımladığı tebrik mesajında şöyle söyledi:
“Kurban, sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (SAV) ümmeti dışındaki önceki ümmetlere de Yüce Allah’ın meşru kıldığı bir ibadettir. Hac Sûresindeki şu ayet Kurban ibadetinin apaçık bir delilidir. ‘’Biz her ümmete hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye kurban kesmeyi gerekli kıldık.” (Hac Suresi 34. Ayet)
Kurban ibadeti Allah’a kurbiyetimizi yani yakınlığımızı gösteren bir ibadettir. Zira kesilen kurbanlarımızın etleri veya kanları Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşan yegâne şey takvamız ve ibadetlerimizdir. Hâl böyle iken Kevser Sûresinin 2. Ayetinde Yüce Rabbimizin buyruğu üzerine, “Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.” emrine matuf kimseler olarak Kurban ibadetimizi yerine getireceğimiz bu mübarek bayram gününde tüm vatandaşlarımızın kurbanlarının Allah katında kabul olmasını diliyorum. Maalesef ki bu Kurban Bayramına da İslam coğrafyasında hakim olan acıların, savaşların, gözyaşlarının gölgesinde yüreğimiz buruk bir vaziyette giriyoruz. Bu acıların bitmesine bayramların vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yine bu bayramın, dünyanın dört bir yanında acılar içinde olan Müslümanların kurtuluşuna, uyanışına vesile olmasını diliyorum. Bu vesileyle hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum…”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.