Türkiye birincileri ödüllendirildi - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

18 Ocak 2021 - 16:23

Türkiye birincileri ödüllendirildi

Türkiye birincileri ödüllendirildi
Son Güncelleme :

28 Haziran 2019 - 17:51

103 views

Türkiye birincileri ödüllendirildi
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavında (LGS) 500 tam puan alarak dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinin kendilerini gururlandırdığını belirten Vali İbrahim Akın, öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi.

Eğitimde marka kent olan ilimizde eğitime yapılan yatırımların sınavlarda alınan başarılı sonuçlarla kendini gösterdiğini ifade eden Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz Zeynep Öz ve Mehmet Enes Yıldız, LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve aynı kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğretmenleri ve ailelerinin de yer aldığı ziyaret, Sayın Valimizin öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirmesi ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.