Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinden anlamlı iftar

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen iftar programında hem kurumda kalan çocuklar hem de kurumdan ayrılmış olan ya da memur olarak atanmış çocuklarımızla bir araya geldi.

İftar yemeğine Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız ve eşi Şeyma Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve eşi Münire Baykara, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Mustafa Demir, ilgili kurum amirleri, hem kurumda kalan çocuklar hem de kurumdan ayrılmış olan veya memur olarak atanan gençler ve aileleri katıldı.

Vali İbrahim Akın, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, devletimizin koruması altında kalan, günümüzde memur olarak atanarak devletimize hizmet eden çocuklarımızla Ramazan ayının manevi ortamını paylaşmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Devletimizin kurumlarında bakım altında bulunan çocuklarımızla sık sık bir araya gelerek onların yanında olduklarını onlara her fırsatta hissettirmeye çalıştıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Paylaşma ayı olan Ramazan ayı vesilesiyle kimsesiz çocuklarımızla, Huzurevinde kalan yaşlılarımızla, şehit yakınları ve gazilerimizle düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyoruz. Bugün de Kırşehir Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen iftar programında hem kurumda kalan çocuklarımızla hem de memur olarak atanmış çocuklarımızla bir araya geldik. Bu mübarek günde, bu anlamlı programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, hepinizin yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, iftar yemeğinin ardından çocuklarla tek tek ilgilenerek onlarla sohbet ettiler.

Hakimiyet Haber Merkezi

Bir cevap yazın

Next Post

Servis yaşı 12 yıldan 20 yıla çıkmalı

Sal May 28 , 2019
TweetlePaylaşPaylaşPin0 Paylaşımlar Kırşehirli servisçiler, okul servis aracı olarak kullanılan taşıtların yaş sınırının esnetilmeyi bekliyor. Şuanda 12 yıl olan servis yaşının 20 yıla çıkmasının istediklerini belirten servisçiler kendilerine destek olan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’e teşekkür etti. BENDEVİ PALANDÖKEN NE DEMİŞTİ: -‘SERVİS ARAÇLARININ HER YIL PERİYODİK BAKIMI YAPILIYOR’ Okul taşıtlarının her […]