Vatan Karakaya: Dünya üniversitesi olma yolunda canla başla çalıştığım üniversiteme 4 yıl daha hizmet etmemi sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederim - Kırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika HaberlerKırşehir Hakimiyet-Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberler

3 Aralık 2021 - 03:40

Vatan Karakaya: Dünya üniversitesi olma yolunda canla başla çalıştığım üniversiteme 4 yıl daha hizmet etmemi sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederim

Vatan Karakaya: Dünya üniversitesi olma yolunda canla başla çalıştığım üniversiteme 4 yıl daha hizmet etmemi sağlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederim
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2019 - 15:49

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yeniden atanmasıyla ilgili teşekkür mesajı yayınladı.

İşte o mesaj:

Değerli çalışma arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerimiz, YÖK Başkanımız ve YÖK Genel Kurul üyelerimizin teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ve onayı sonucunda ikinci defa Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunmaktayım.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bölgesinde lider olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. 4 yıllık rektörlük görevimiz süresince, üniversitemizin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye‘deki üniversiteler arasında çok iyi bir konuma gelmiş bulunmaktayız.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında “Tarım ve Jeotermal” alanında pilot üniversite seçilerek Türkiye’deki üniversitelere model olma yolunda önemli çalışmalar yapmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Tüm Birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Alan Türkiye’nin İlk ve Tek Devlet Üniversitesi” olarak, 2015 yılında başlattığımız kalite yolculuğumuzda başarıya ulaşarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde kaliteyi kurum kültürü haline getirmiş bulunmaktayız.

Akademik, İdari kadrolarımız ve öğrencilerimiz ile birlikte bir aile olabilmeyi başardığımız bu süreçte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde mükemmeli hedeflemiş bulunmaktayız. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi sistemli, önünü görerek ve planlanmış bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Başta şehrimiz, ülkemiz ve dünyadaki değişim, gelişim ve dönüşüm eğilimlerini gözeterek “Dünya Üniversitesi” olma yolunda faaliyetlerimizi planladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bu yolda tüm çalışanlarımızın akademik özgürlükleri doyasıya yaşadığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, analitik düşünen, bilimin ışığında yetişerek milli ve manevi hassasiyetleri olan yarınlarımızı şekillendirecek mezunlar veren bir üniversite gayreti içerisinde olduk ve bundan sonrada aynı çizgide çalışmalarımıza devam edeceğiz. 

4 yıllık çalışma süremiz boyunca, takdir edileceği üzere kısa zamanda çok mesafeler kaydettik. Üniversitemizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancımız tamdır. Rektörlük görevine ikinci defa atanmam konusunda verilen bu onurlu kararın üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, beni bu göreve layık görüp teveccühü esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a, YÖK Genel Kurul Üyelerimize, Üniversitemiz yönetimine, tüm akademik ve idari personelimize, kurum-kuruluş yöneticilerine ve değerli Kırşehir halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.