Üniversite ilklere girmeye devam ediyor - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Üniversite ilklere girmeye devam ediyor

Bu haber 26 Nisan 2019 - 13:31 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Üniversite ilklere girmeye devam ediyor

Akademik gelişimdeki başarısı ile adından sıkça söz ettiren üniversitemiz Web Of Science kayıtlarına göre akademik anlamda önemli bir yükseliş gösterdi. 2018 yılı üniversitelerin genel sıralaması, indeksli yayın yapan üniversite sıralaması, misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma kapsamında seçilen üniversite sıralaması ve toplam öğretim elemanı sayıları yayınlandı. Web Of Science kayıtlarında elde edilen bilgiler ışığında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin 2017 yılına göre 2018 yılında önemli bir yükseliş gerçekleştirdi.

Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Kapsamında Üniversitemiz 2. Sırada

2016 yılında misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 41 üniversite arasından 5 pilot üniversite içine seçilen üniversitemiz yoğun çalışma ve performans sergileyerek Kırşehir’in kalkınması için çok sayıda proje üretti. Web Of Science kayıtlarından elde edilen verilere göre Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 10 pilot üniversite sıralamasında 2. oldu.  

2006-2008 Yılları Arasında Kurulan 41 Üniversite Arasında 6. Oldu

Geliştirdiği projeler, eğitimde gösterdiği kalite, genel ve fiziki durumu itibarıyla hedefine ilerleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, başarılarına yenilerine eklemeye devam ediyor. 2006 yılında Gazi Üniversitesinden ayrılarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ismiyle kurulan ve Kırşehir’in kalbini oluşturan üniversitemiz, Web Of Science yayımladığı verilere göre 2006 – 2008 yılları arasında kurulan 41 devlet üniversitesi arasında 6. sırada yer aldı.

Genel Sıralamada 124 Üniversite Arasında Üniversitemiz 25. Sıraya Yükseldi

Ülkemizde bulunan ve araştırmaya tabi tutulan 124 üniversite arasından geçtiğimiz yıl 59. sırada olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 2018 yılında büyük bir başarı yakalayarak 25. Sıraya yükseldi. Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitesi olmayı hedef edinen üniversitemiz, bu amaç doğrultusunda hedefine emin adımlarla ilerliyor.