Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Bu haber 22 Nisan 2019 - 16:46 'de eklendi ve 46 views kez görüntülendi.

Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Kırşehir Gazeteciler,Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

 “Saldırıyı aynı zamanda demokrasimize yönelik bir saldırı sayıyor, faillerin bir an önce yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz.” Diyen Başkan Yanık, şunları söyledi:

“Siyasi gerilimin, Sayın Kılıçdaroğlu’na CHP Milletvekillerine ,yöneticilerine saldırı örneğinde olduğu gibi siyasi şiddet eylemlerine dönüşmemesi için, siyasileri hedef gösterici söylemden uzak durmaya davet ediyoruz CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun beraberinde Kırşehirli Hemşerimiz Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı sayın Yıldırım Kaya’nında bulunması ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırık bulunması göstermiştir ki bu saldırı protesto değil düpe düz linç girişimidir.”

Şehit cenazelerinin siyasallaştırılmasının ne kadar tehlikeli olduğunu bu menfur saldırıda bir kez daha gördük. Bu milletin arasına nefret tohumları ekenler de artık bunun farkına varmalıdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Hemşerimiz Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”