Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

19 Ocak 2021 - 15:15

Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Son Güncelleme :

22 Nisan 2019 - 16:46

89 views

Başkan Yanık: Saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Kırşehir Gazeteciler,Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

 “Saldırıyı aynı zamanda demokrasimize yönelik bir saldırı sayıyor, faillerin bir an önce yargı önüne çıkarılmasını bekliyoruz.” Diyen Başkan Yanık, şunları söyledi:

“Siyasi gerilimin, Sayın Kılıçdaroğlu’na CHP Milletvekillerine ,yöneticilerine saldırı örneğinde olduğu gibi siyasi şiddet eylemlerine dönüşmemesi için, siyasileri hedef gösterici söylemden uzak durmaya davet ediyoruz CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun beraberinde Kırşehirli Hemşerimiz Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı sayın Yıldırım Kaya’nında bulunması ve vücudunun çeşitli yerlerinde kırık bulunması göstermiştir ki bu saldırı protesto değil düpe düz linç girişimidir.”

Şehit cenazelerinin siyasallaştırılmasının ne kadar tehlikeli olduğunu bu menfur saldırıda bir kez daha gördük. Bu milletin arasına nefret tohumları ekenler de artık bunun farkına varmalıdır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Hemşerimiz Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.