Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi Başarıyla Tamamlandı - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi Başarıyla Tamamlandı

Bu haber 16 Nisan 2019 - 16:56 'de eklendi ve 11.788 views kez görüntülendi.

Üniversitemiz Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ilk Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi başarılı bir şekilde tamamlandı. 12 Nisan 2019 tarihinde başlayan ve 3 gün süren kongre toplamda 19 oturumda gerçekleşti. 

Yaklaşık 16 ülkeden toplamda 190’a yakın bilim insanının katıldığı Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinde alanında uzman bilim insanları tecrübe ve bilgilerini paylaştı. İlerleyen yıllarda da devam etmesi planlanan Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinde bilim insanları 363’ü sözlü olmak üzere 415 bildiriyi bilim dünyasına kazandırdı.

Kongre sonrası bir değerlendirme yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde ilk uluslararası kongreyi gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek Kırşehir’in artık ulusal, uluslararası kongre ve sempozyumlara çok fazla ev sahipliği yapacağını dile getirdi. Tıp Fakültemiz tarafından düzenlenen Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinin ilerleyen yıllarda da devam etmesini istediklerini anlatan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bilimin ışığında ilerlemeyi kendilerine hedef edindiklerini kaydetti. Başarılı bir kongre geçirmekten mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.