3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu başladı - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

24 Temmuz 2021 - 08:57

3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu başladı

3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu başladı
Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 10:21

3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu başladı

Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından geleneksel hale getirilen Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumunun üçüncüsü yoğun katılımla başladı.

Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen sempozyumaÜniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

3. Ulusal Ahi Evran Tıp Öğrenci Sempozyumu açılış konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmasının ilkini sempozyuma katkı sağlayan Ahi Hekimler Gelişim ve Düşünce Topluluğu Başkanı Beyza Nur Demir ve Tıp Bilimleri Araştırma Topluluğu Başkanı Betül Sulubulut birlikte yaparak sempozyumu organize etmede kendilerine maddi ve manevi destek veren başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere herkese teşekkür eden öğrenciler, sempozyumun başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulundular.

Topluluk Başkanlarının konuşmalarının ardından Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagilbir konuşma yaparak öğrenci sempozyumunun üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydetti. Öğrencilerinin sosyal sorumluluk duygusu kazanmalarını önemsediklerini belirten Dekan Karahocagil, tıp öğrencilerinin yüksek ahlaki değerlere sahip hekimler olmalarının kendileri için önemli olduğunu söyledi.Sempozyumateşrif eden herkese teşekkür eden Prof. Dr. Mustafa KasımKarahocagil, sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Rektör Karakaya: “Genç Yaşta Bilimle Buluşan Öğrencilerimiz Ülkenin Geleceğine Katkı Sağlayacaklar”

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in konuşmasının ardından bir konuşma daÜniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaptı. Rektör Karakaya konuşmasında, öğrencilerin organize ettiği bilimsel bir sempozyumda bulunmanın kendilerini gururlandırdığını söyleyerekgenç yaşta bilimle buluşan ve bu tür çalışmalar yapan öğrencilerin ülkenin geleceğine katkı sağlayacağına inandığını kaydetti. Göreve geldiği günden itibaren şehrin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesinin de Kırşehir’in önemli bir ihtiyacı olduğunu vurgulayarak 2016-2017 eğitim öğretim döneminde fakülteye öğrenci almaya başladıklarını söyledi. Tıp fakültemizde eğitim ve öğretimin modern bir şekilde gerçekleştirildiğini anlatan Rektör Karakaya, bin yıllık medeniyetin varisleri olarak yeni bin yıllar için çalışacaklarını sözlerine ekledi. Sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, sempozyumun başarılı bir şekilde geçmesi temennisinde bulundu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın sunumunun ardından YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan “Gönül Doktoru Olabilmek” isimli sunumunu yaptı. Tufan sunumunda, öğrencilere eğitim hayatının uzun bir yolculuk olduğunu söyleyerek herkesin kendi yöntemini belirleyerek yola devam etmesi gerektiğini anlattı.

Açılış programının ardından sempozyum Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’inModeratörlüğünü yaptığı ilk oturumla başladı. Birinci oturumda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Anlar “İbn-i Sina ve El-LKânûnFît-Tıbb”,Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Tufan “”Tıpta Mobil Teknoloji ve E-Learning” ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fuat Akpınar “Bilim İnsanı ve İnnonativ Düşünme Zarureti” konularına değindiler.

Sempozyumun öğleden sonraki oturumları iseAşık Paşa Salonu ile Neşet Ertaş Salonunda devam etti. 6 oturum olarak gerçekleştirilen sempozyumda12 Araştırma Çalışması Grubu ile 12 Sosyal Sorumluluk Projesi Grubu öğrencileri gün boyu sözlü sunum yaptılar.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.