Bakan Yardımcısı Yerlikaya, Kırşehir'de - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Bakan Yardımcısı Yerlikaya, Kırşehir’de

Bu haber 28 Mart 2019 - 13:45 'de eklendi ve 62 views kez görüntülendi.

Bakan Yardımcısı Yerlikaya, Kırşehir’de

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, ilimize gelerek bazı ziyaretler gerçekleştirdi.

İlk olarak Valiliğimizi ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Vali İbrahim Akın ile görüştü.

Valilik ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Bakanlığınca ilimizde yürütülen çalışmaları yerinde görmek, bundan sonra ne gibi çalışmalar yapılabilir bunları tespit etmek üzere Kırşehir’e geldiklerini söyledi.

Kırşehir’in Anadolu’nun güzide bir ili olduğunu ve Kırşehir’e önem verdiklerini belirten Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, “Kırşehir’deki yatırımlarımıza önem vererek vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Kırşehir’deki gençlerin sportif alanlarda başarılar elde ederek bizleri gururlandırmaları için Bakanlığımız olarak gereken desteği veriyoruz. Kırşehir’imiz bulunduğu seviyeden daha ileri noktalara ulaşacaktır. Bu duygularla, Kırşehir’de bulunmaktan memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyor, Kırşehir’den nice milli sporcuların çıkacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya ilimize hoş geldiniz diyoruz. Kendisi hepimizin bildiği üzere, aktif spor hayatı boyunca elde ettiği şampiyonluklarla ülkemizin gururu olmuş bir isim. Kazandığı bu başarılarla da ‘Asrın Güreşçisi’ unvanını almıştır. Sayın Bakan Yardımcımızın elde ettiği Dünya, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonlukları gençlerimize de örnek olacaktır. Ülkemizin gençliğine ve spora yönelik hizmetlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Sayın Bakan Yardımcımızla birlikte ilimizde spor alanında yürütülen çalışmaları istişare edip değerlendireceğiz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Valilik ziyaretinin ardından Valimiz Sayın İbrahim Akın ve beraberindekiler ile birlikte Kırşehir Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burada spor yapan gençlerle bir araya gelen Sayın Bakan Yardımcımız, antrenman yapan gençlerle sohbet ederek yetkililerden merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yüzme havuzu ve tenis kortunda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı, ilimiz sporcu gençlerinin antrenmanlarını da izledi.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya’ya ilimiz programında Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın yanı sıra Rehberlik ve Denetim Başkanı Hasan Davulcu, Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin ve ilgili kurum amirleri eşlik etti.