Milletvekili Kendirli ve Başkan Bahçeci, Canlı Hayvan Pazarı'na gitti - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Gölete giren gencin cesedini AFAD buldu

3. SAYFA, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ

Müfit Göçen Yeniden İyi Parti İl Başkanı oldu

3. SAYFA, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, SİYASET

Başkan Takan projelerini Milletvekili İlhan’a anlattı

BOZTEPE, Genel, GÜNDEM, KIRŞEHİR GÜNDEMİ, YAŞAM

Milletvekili Kendirli ve Başkan Bahçeci, Canlı Hayvan Pazarı’na gitti

Bu haber 17 Mart 2019 - 14:00 'de eklendi ve 64 views kez görüntülendi.

Milletvekili Kendirli ve Başkan Bahçeci, Canlı Hayvan Pazarı’na gitti


Üreticilerle görüşen Milletvekili Kendirli: “Kırsal Kalkınma Projeleri kapsamında devletimizin yüzde 50 desteği devam ediyor” dedi.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bugün Ticaret Borası içinde bulunan Canlı Hayvan Pazarı’ndaki üreticileri ve esnafları ziyaret etti.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Milletvekili Kendirli ve Başkan Bahçeci, pazarda bulunan üreticilerin ellerini sıkarak sıkıntılarını dinledi.
Yer yer pazarlıklarada katılan Milletvekili Kendirli ve Başkan Bahçeci, alıcıyla satıcıların arasını buldu.


Ziyaret sonrasında canlı hayvan pazarında bulunan vatandaşlarla kahvaltı yapan Milletvekili Kendirli ve Başkan Yaşar Bahçeci, burada üreticilere müjdeler verdi.


KIRSAL KALKINMA PROJESİNDE YÜZDE 50 DEVLET DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, üreticilere devlet desteğinin her zaman verildiğini, verilmeye de devam ettiğini söyledi.
Kendirli: “Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım ve hayvancılık alanında hibe ve kredi desteği vermeye devam ediyor. Desteklerden faydalanabilmek için çiftçilerin bazı şartları taşıması gerekiyor. Aranan şartları taşıyan çiftçilerin 2019 yılı itibariyle de büyükbaş hayvandan buzağıya, tarımsal ekipmanlardan sertifikalı tohuma kadar tüm alanlarda desteklenmeye devam edilecek.


Tarım ve hayvancılık alanında finansal desteğe ihtiyaç duyan çiftçilerimiz devletin verdiği hibe desteklerinin yanı sıra banka kredilerine, diğer kurum ve kuruluşlara başvurabilirsiniz. Hayvancılık alanında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu‘ ndan (TKDK) destek sağlayabileceğiniz gibi Ziraat Bankası‘ nın kredilerinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri‘ nden de belirli projeler hazırlamak dahilinde kredi alabilirsiniz. Köyüne dönmeyi kabul edilen gençlere yönelik olarak verilen 30 bin TL. tutarındaki hibelere de başvuru yapabilirsiniz. Her kurum ve kuruluşun aradığı şartları yerine getirmeniz ve başvuru süresi zarfında eksiksiz olarak evrak teslimi yapmanız dahilinde verilecek olan hibe ve kredilerden yararlanabilirsiniz.” dedi.
Ziyaret sırasında ise Kendirli ve Bahçeci’ye Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayı Şaban Çelik, iş adamları, ticaret borası yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.