Bağbaşı, Başkan Bahçeci’yi bağrına bastı… - Kırşehir Haber, Kırşehir HakimiyetKırşehir Haber, Kırşehir Hakimiyet

24 Temmuz 2021 - 07:59

Bağbaşı, Başkan Bahçeci’yi bağrına bastı…

Bağbaşı, Başkan Bahçeci’yi bağrına bastı…
Son Güncelleme :

09 Mart 2019 - 19:26

Bağbaşı, Başkan Bahçeci’yi bağrına bastı…

Kırşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesiyle adeta Kırşehir’in gözbebeği konumuna gelen Bağbaşı Mahallesi’nde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ilk mahalle mitingini yaptı.

Proje sayesinde muhteşem evlere kavuşan Bağbaşı sakinleri, Yaşar Bahçeci’nin geleceğini duyunca miting başlamadan saatler öncesinde miting alanına akın etti.

Özellikle kadınların akın ettiği mitinge gelen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, alkışlar ve sevgi gösterileri arasında alana giriş yaptı.

Çocukların sevgisine kayıtsız kalmayan Başkan Bahçeci, miting alanında bulunan kalabalığa seslendi.

BAĞBAŞI’NIN BİZİM GÖZÜMÜZDE DEĞERİ FARKLI

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir için 10 yıldır canla başla çalışlıklarını söyledi.

‘Hükümetimizle sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz’ diyen Başkan Bahçeci, “Mahalle mitinglerimizin ilkini Bağbaşı’nda başladık. Niye peki? Çünkü hem Bağbaşın’ı çok sevdiğimiz için hem de Kırşehir’de dokunup da en fazla değer kattığımız mahalle Bağbaşı olduğu için ilk toplantımızı Bağbaşı’nda başlattık. Çünkü her mahalleye değer kattık. Kırşehir’in her köşesine hizmet ettik. Ama Bağbaşının yeri bizim için her zaman farklı oldu. İşte bu gördüğünüz eserler; kentsel dönüşüm, okulumuz, camimiz,, parkımız bunlar kolay olmadı. 2009’a şöyle bir dönelim. 2009’da ablalarım, ağabeylerim Bağbaşı’nba kim değer veriyordu? Bağbaşı’nın ne kıymeti vardı? 2009’da bu mahallede 10 liraya parseliyle ev satılıyordu. 2009’da 34yaşında bir delikanlı olarak geldim Bağbaşı’nda kentsel dönüşlüm yapacağız dedim bana inanın dedim, sizde bana inandınız beni göreve getirdiniz. Bende sizi mahcup etmedim. İlk işim Bağbaşı oldu. Kentsel dönüşümü başlattık, Bağbaşı’yi tekrar baştan aşağı yeniledik. O gün başka bir şey daha demiştim. Bağbaşı’nda kentsel dönüşüm yapacağız, bu mahallenin sağında ve solunda olan alanlarında imar planını yenileyeceğiz dedim. Çıraklık dönemimizde kentsel dönüşümüzü başlattık. Kalfalık dönemimizde imar planlarımızı bitirdik.

YENİ DÖNEMDE KIRŞEHİR BURALARA İNŞAA EDİLECEK

Başkan Bahçeci, “Yeni Kırşehir buralara inşa edilecek. Şimdi ustalık dönemimizde sırada ne var? Akbayır’da yapacağımız Türk-Japon Bahçesi var… Çevre yolu var. Bağbaşımızı daha güzelleştireceğiz. Üniversitemizi daha da büyütmek istiyoruz.  Şimdi sevgili Bağbaşılılar sizlere soruyorum, bu işleri kim yapabilir? Yine Yaşar Bahçeci yapar… Bu hizmetleri kim yaptıysa, bu eserleri bu şehre kim kazandırdıysa,  yine o kazandırdı.

OTOBÜLERİ SİZLERİNM HİZMETİNE SUNDUK

Yıllarca insanların otobüs çilesinin bitmediğini anlatan Başkan Bahçeci, şunları ifade etti:

“Yıllarca bizleri marguruslara bindirmediler mi? Yıllarca bizi perişan etmediler mi? Mecbur olanların dışında kimse otobüs kullandı mı? Yok kullanmadı. Biz Kırşehir’e bu sıfır otobüsleri layık gördük. Bu modern otobüsleri layık gördük. İnşallah şimdi bunu daha da ileriye taşıyacağız. Allah’ın izniyle otobüs sistemi daha da oturacak. Sizlere daha güzel hizmet edecek. Hiç endişeniz olmasın. 2009’da Kırşehir neydi ne oldu?”

BAĞBAŞILI KADINLARIMIZA AİLE YAŞAM MERKEZİ YAPIYORUZ

“Çevik kuvvetin tam karşısında Aile yaşam merkezi var. Şuan inşaatı devam ediyor. Kabası bitti

. İçinde ne olacak. Hepsini sayayım size. Zemin katında yüzme havuzu olacak. Havalı savunası olacak. Spor salonu olacak. Sınıfları ve kafeteryası olacak. Temmuz’da onu da teslim ediyorlar. Onu da biz ne yapacağız. Belediye olarak sizin emrinize amade edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Bağbaşı’nın neye ihtiyacı varsa 10 yılda yerine getirdik. Bu 10 yılda 98 bin nüfusla aldığımız Kırşehir’i büyüttük 140 bin yaptık. Büyütmeye de devam edeceğiz. Bunun içinde 31 Mart günü sizden destek bekliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye sözlerini sonlandırdı.

Yaşar Bahçeci paylaştı: 9 Mart 2019 Cumartesi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.