Vali Akın Kaman’a gitti - Kırşehir HakimiyetKırşehir Hakimiyet

SON DAKİKA

Vali Akın Kaman’a gitti

Bu haber 23 Şubat 2019 - 14:29 'de eklendi ve 44 views kez görüntülendi.

Vali Akın Kaman’a gitti


Vali İbrahim Akın, Kaman’ı ziyaret ederek ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgiler aldı ve incelemelerde bulundu.
İlk olarak Kaman Hükümet Konağında Kaymakam Murat Girgin ve ilçe kurum müdürlerinden ilçe hakkında ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, ardından Savcılı Büyükoba Köyüne geçerek Orman Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan gelir getirici proje kapsamında dikilen Ceviz Ağaçlandırma sahasında ve KOP tarafından desteklenen sera projesinde incelemelerde bulundu.
Savcılı Büyükoba Köyü ziyaretinde Muhtar Üçler Yiğit’ten köy ve köylüler hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Kaman’da yapılan yatırımları önemsediklerini, Kaman’ı daha gelişmiş, daha yaşanabilir, daha yeşil ve daha modern bir ilçe haline getirmek için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
İlçelere yaptıkları ziyaretlerde yatırımları yerinde görerek ilçede yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını dinlediklerini ifade eden Vali İbrahim Akın, “Kaman’da yaşayan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Devletimiz de Kaman’da bu yönde önemli yatırımlar yapmaktadır. Orman Genel Müdürlüğü tarafından ilçemize bağlı Savcılı Büyükoba Köyünde 900 dönüm araziye ceviz fidesi dikildi. Bu ceviz fidanları belli bir süre devlet gözetiminde olduktan sonra 49 yıllığına ücretsiz olarak 2,5 dönüm parseller halinde vatandaşlarımıza tahsis edildi. Bilindiği gibi Kaman Cevizi bir markadır ve Kaman’da cevizciliği geliştirmek adına önemli projeler yürütülmektedir. Yine, Savcılı Büyükoba Köyünde KOP tarafından desteklenen, Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliği ve Kontrollü Üretim Projesi kapsamında 11 adet sera çiftçilerimize verildi. Seralarda, erken hasat amacıyla Mart ayından itibaren sebze üretimine başlanacak ve böylelikle piyasaya sebze üretimi sağlanacak. Yapılan bütün bu çalışmaların amacı Kaman’da vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini vermektir. Devletimizin sunduğu imkânları vatandaşlarımıza en iyi ve en verimli şekilde ulaştırma gayretindeyiz.” dedi.
Daha sonra Savcılı Bağbaşı Mahallesi’ne geçerek Muhtar Mustafa Kuş’tan köy hakkında bilgiler alan Vali Akın ziyareti,köyde yaşayan bir ailenin evini ziyaret ederek aile bireyleri ile yaptığı sohbet ile sona erdi.