Vali Akın Sağlıklı Hayat Merkezine gitti - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

21 Ocak 2021 - 04:10

Vali Akın Sağlıklı Hayat Merkezine gitti

Vali Akın Sağlıklı Hayat Merkezine gitti
Son Güncelleme :

20 Şubat 2019 - 17:34

83 views

Vali İbrahim Akın, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Funda Uçaçan’dan bilgiler alan Vali İbrahim Akın, Sağlıklı Hayat Merkezi birimlerini de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyaretinde yaptığı konuşmasında, Sağlıklı Hayat Merkezinde vatandaşlarımıza sağlık alanında en iyi hizmetin verilmesi için gayret ettiklerini ifade eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, vatandaşlarımızın merkezde verilen sağlık hizmetlerinin tamamından ücretsiz olarak yararlanabileceklerini söyledi.

Kırşehir Toplum Sağlığı ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nde birçok alanda sağlık hizmeti verildiğini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bilindiği gibi devletimiz sağlık konusuna önem verip bu alanda önemli yatırımlar yapmaktadır. Sağlıklı Hayat Merkezinde de toplum ve aile sağlığından çocuk sağlığına kadar birçok alanda sağlık hizmeti verilmektedir. Merkezde sigara bırakma ünitesi, Verem Savaş Dispanseri, yabancı uyruklu polikliniği, ağız ve diş sağlığı tedavi birimlerinin yanı sıra hekimlere ve ailelere yönelik çeşitli eğitimler de verilmektedir. Obezite ile mücadele için diyetisyenler, çocuklarımıza yönelik gelişim ve florvernik uygulaması, ÇEKÜS birimi gibi hizmetler de mevcut. Vatandaşlarımız, tam anlamıyla aktif bir şekilde çok yönlü sağlık hizmetinin verildiği merkezden ücretsiz olarak yararlanabilirler. Ayrıca merkezde danışmanlar ve uzman rehberler aracılığıyla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak eğitimler de veriliyor.” dedi.

Vali Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sağlık Hizmetleri Başkanı Serdar Duru ve Merkez Sorumlu Hekimi Dr. Funda Uçaçan ve merkez hekimlerinin yer aldığı ziyaret, Sayın Valimizin birimleri tek tek gezerek tedavi gören hastalarla sohbet etmesi ile sona erdi. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.