Vali Akın, öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıttı - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

24 Ocak 2021 - 05:59

Vali Akın, öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıttı

Vali Akın, öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıttı
Son Güncelleme :

19 Ocak 2019 - 15:24

117 views

Vali Akın, öğrencilere yarıyıl karnelerini dağıttı


Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili nedeniyle Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.
Karne dağıtım programında Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Aziz Akbayrak, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.
Karne dağıtımı programında konuşan Vali İbrahim Akın, Kırşehir genelinde 228 okulda toplam 41 bin 260 öğrencinin karne alacağını söyledi.

Öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulunarak, yarıyıl tatilini iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Yarıyıl tatilinde iyi dinlenerek ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir şekilde başlayacaksınız. 15 günlük tatilde öğrendiklerimizi unutmayacak kadar ders çalışacak, bol bol kitap okuyup dinleneceksiniz. İlimizde eğitim konusuna önem veriyoruz. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizi bilgili, donanımlı, milli ve manevi değerlere saygılı bireyler olarak geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretindeyiz. Eğitimde oldukça iyi seviyede olan ilimizde inanıyorum ki öğrencilerimizin hepsi derslerinde başarılı. Öğrencilerimizin bu başarısında öğretmen ve velilerimizin de katkısı büyük. Bu vesileyle, öğretmen ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyor, öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.” şeklinde konuştu.

Karne dağıtım programı, Vali Akın tarafından öğrencilere karnelerinin verilmesi ve öğretmenlerle yaptığı görüşme ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.