Rektör Karakaya, UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

15 Ocak 2021 - 23:49

Rektör Karakaya, UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı

Rektör Karakaya, UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı
Son Güncelleme :

19 Ocak 2019 - 15:15

211 views

Rektör Karakaya, UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı

İkili ilişkilerini sürekli geliştirerek karşılıklı istişarelerde bulunan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırıkkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen UNIKOP Devir Teslim Törenine katıldı. Üniversitemizin de üyesi olduğu UNIKOP’un Devir Teslim Töreninde Rektör Karakaya ile birlikte 12 üniversitenin rektörü de  yer aldı. 

KOP Bölgesi üniversiteleri arasında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal hizmet gibi alanlarda akademik ve idari iş birlikleri yapmak, üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak ve ülkemizin gelecek vizyonuna ve kalkınma çabalarına katkı sağlamak amacıyla KOP Bölgesinde eğitim veren üniversitelerin katılımı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının desteği ve koordinasyonu ile  kurulan “KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği”nin (UNİKOP) dönem başkanlığının Kırıkkale Üniversitesi tarafından yürütülmesine karar verildi. 2019 yılı boyunca yapılacak çalışmaların değerlendirildiği devir teslim töreninde Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan, kendilerine devredilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Devraldıkları görevden dolayı Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’a başarılar dileyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak yapılacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduklarını söyledi. 

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.