Atamızın partisinde sonunda buda oldu - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

24 Ocak 2021 - 06:48

Atamızın partisinde sonunda buda oldu

Atamızın partisinde sonunda buda oldu
Son Güncelleme :

14 Ocak 2019 - 15:28

164 views

Kırşehir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski İl Disiplin Başkanı Zafer Atabey, Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu’nun kendisini darp ettiğini ileri sürdü.

“SELEHATTİN EKİCİOĞLU YAKAMI TOPLADI”

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde CHP’den İl Genel Meclisi üyesi olabilmek için partideki görevinden istifa eden Zafer Atabey, İl Genel Meclisi aday adaylığı için partiye müracaat ettiğini belirterek, ‘İl Başkanlığı’na müracaatımı yaptıktan sonra partideki görevliye Kırşehir Belediye Başkan adayı Selahattin Ekincioğlu’nu sordum. Selahattin Ekincioğlu’na iki dakika görüşmek istediğimi ifade ettim ve İlçe Başkanlığı odasına birlikte girdik. Selahattin Ekincioğlu’na yurt dışına gitmek istediğimi söyledim ve kendi adaylık durumumu sordum. Benim yakamı toplayarak, ‘Bıktım ben sizden’ diyerek beni itekledi ve masaya çarptım. Partide yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sona ermiş, il ve ilçe başkanları dışarı çıktılar ama yaşadığım olayı görmediler. Hiç bir şey olmamış gibi çıktı gitti. İlçe ve il yönetimi anında kayboldu kendisinin dizayn ettiği insanlar. Oğlumu aradım geldi beni aldı’ dedi.

HASTANEDEN RAPOR ALDI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek rapor alan Zafer Atabey, uzun yıllar CHP’ye hizmet verdiğini ve darp edildiğini ileri sürdü.

PARTİNİN ÜST YÖNETİCİLERİNİ ARADI

Kırşehir CHP Milletvekili Metin İlhan’ı aradığını belirten Atabey, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘Milletvekili Metin İlhan’ı arayarak durumu anlattım. ‘Yapacağım bir şey yok’ dedi. Genel Başkan Yardımcısını aradım. Ertesi sabah bana dönüş yaptı. Ağrıdan duramadım. Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya aradı. Kendisine de yaşadığım süreci anlattım. Bunlara rağmen özür bekledim.’

KAYNAK:İHA

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.