Vali Akın: Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum - Kırşehir Haber HakimiyetKırşehir Haber Hakimiyet

22 Ocak 2021 - 13:51

Vali Akın: Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum

Vali Akın: Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum
Son Güncelleme :

04 Ocak 2019 - 12:00

98 views

Vali Akın: Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum

Vali İbrahim Akın, Şirin Kırşehir Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek ilimizdeki engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.


Ziyaretinde Dernek Başkanı Servet Avkapan’dan dernekte yürütülen faaliyetler ve dernek üyeleri hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, engelli kardeşlerimizle sohbet ederek sorunlarını dinledi.


Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, engelli bireylerimizin her zaman hayatın içinde olmalarını arzu ettiklerini söyledi.

Her insanın engelli adayı olduğunu her an hatırlaması gerektiğini, bundan dolayı engelli vatandaşlarımıza her zaman sevgi ve şefkatle yaklaşmak gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Devletimiz son yıllarda yaptığı kanuni düzenlemelerle, engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatta aktif olmalarını ve topluma daha kolay adapte olmalarını hedeflemiştir. Bizler de engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için ilimizde önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Bugünkü ziyaretimizde, dernekte yürütülen faaliyet hakkında ve normal hayatları üzerine engelli kardeşlerimizle güzel bir sohbet gerçekleştirdik ve isteklerini dinledik. Engelli kardeşlerimizle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor, engelli evlatlarımızı sabırla ve büyük fedakârlıklarla büyüten ailelerine de teşekkür ediyorum.” dedi.


Ziyaret, Dernek Başkanı Servet Avkapan ve engelli vatandaşlarımızın Vali Akın, ziyaretinden ve kendilerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etmeleri ile sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.